Rokio

Myslíte si, že se společnost od sametové revoluce zlepšila?

Po roce 1989 byl komunismus zažehnán, takže už nebyla žádná tyranie, ale nastala demokracie. Lidé byli svobodní, nebyli utlačovaní a zlo ve formě komunismu sice nezmizelo, ale už nám nebralo svobodu. Nastal mír a začala nová éra, éra svobody, lásky a klidu.

Nejlepší odpověď
led

Dekokracia aj v starom Grécku znamenala slobodu len pre (slobodných) občanov. ale aj tu boli rôzne vrstvy ekonomicky silných občanov od najbohatších, ktorí fakticky aj vládli, po žobrákov, ktorí veľakrát mali horšie životné podmienky, než neslobodní otroci.
„Lidé byli svobodní, nebyli utlačovaní“ to je vtip? utlačovať možno aj inak, než politicky, ekonomicky utláčaných vidíte okolo seba veľa aj dnes. Kapitál stratil oponenta a odbory „zástanca pracujúcich“ si nechali zobrať slovo.
„Nastal mír“, práve naopak zvýšila sa hrozba veľkej vojny a narástol počet lokálnych.

Další odpovědi
anonym

Nezlepšila. Dříve si dělníci ve fabrikách nešli po krku, protože všichni byli na stejné lodi.
Dneska se žaluje a podráží hlavně proto, aby nepřišli o práci. Dříve byl člověk člověku přítelem, dneska je člověk člověku vlkem.
Jak jsem slyšel od jednoho mladého člověka v televizi, dneska MUSÍŠ MÍT TVRDÉ LOKTY A NEOHLÍŽET SE NA OKOLNÍ LIDI (rozuměj ani na kamarády). POUZE BEZOHLEDNÝ ČLOVĚK V TÉTO SPOLEČNOST SE MÁ LÉPE.
Za komunistů jsme ve fabrice byli jedna rodina, když jsou lidi ve fabrice spolu 20 a více let, tak s nimi prožiješ svatby, rozvody, narození dětí, úmrtí. A to lidi sbližuje.
Dneska se člověk bojí spolupracovníkovi něco říci, aby to on nemohl u zaměstnavatele použít proti tobě (všechno vlastní zkušenost nebo zkušenost mých dospělých dětí).

anonym

Ano, pro horních 10000.

Kelt

Snažíš se používat květnatý slovník, bohužel jsou to nic neříkající fráze. V čem spatřuješ zlepšení – v ekonomické situaci, že je auto levnější než dříve, že můžeš někam cestovat bez omezení. Nebo jsou lepší vztahy mezi lidmi. Jako odpověď napíšu to, co řekl generál v Černých baronech – hrál ho Václav Postránecký: Chce se mi zvracet.