Nevíteto?

Myslíte si že otázky Chceš to? Jsi ochotný to respektovat?…jsou totožné a musí být nutné na ně odpovědět jednotně?

Myslíte si že otázky Chceš to? Jsi ochotný to respektovat? (Ne)vadí ti to?jsou totožné a musí být nutné na ně odpovědět jednotně? Já to totiž nevím na co mě kdo vlastně ptá. (A myslím, že je v tom rozdíl)

Nejlepší odpověď
Pájo

Chceš to – bych použil jako dotaz na něco, o čem jsme právě (nebo před krátkým časem) hovořili. A šlo by mi o potvrzení, že s tím (právě prodiskutovaným) souhlasíte. Očekávaná odpověď: ano, chci to a to. (Také to může být forma výčitky… na tu se většinou nečeká odpověď)

Jsi ochotný to respektovat? Ve smyslu, vím, že s tím nesouhlasíš, ale dokážeš to přejít a zkousneš to? …(aniž mi to později budeš předhazovat a znovu se k tomu vracet). Většinou dotaz na zásadnější věc, na které druhému opravdu záleží. Většinou, když každý hájí svoji stranu (věc). Očekávaná odpověď: ano-ne, ano-ale, ne-ale

(Ne)vadí ti to? Jen upřesnění zda ano či ne u běžných věcí, kde není sporu…

Další odpovědi
quentos

Co se týče významu, jsou tyto otázky nebe a dudy, každá úplně o něčem jiném. Chtění, ochota respektovat a vadění jsou naprosto odlišné věci.
respektovat = uznávat, dodržovat (např. podmínky); zatímco
vadit = překážet, být překážkou

HonzaK

Chces? Nechces? tady bych cekala Ano, ne. jsi ochotny to respektovat? Zde bych cekala diskuzi :) Za jakých podmínek ano, nebo proc ne.