dokec

Myslíte si, že mohu nechat vyhubit včely?

Myslíte si, že mohu nechat vyhubit včely ? Není to nijak trestné ? Nalezl jsem si skrz problém se včelami tuto strranku a rad bych vedel vas nazor : http://www.vce­la.org/

Nejlepší odpověď
Luxx

najdi si někde (na netu) kontakt na včelaře odborníka a nech si rozumně poradit… včely jsou moc užitečné… teda pokud to, s čím máš problém, jsou opravdu včely… už tak na světě včely vymírají po milionech až miliardách kusech a jak jednou pochcípají všechny, tak jsme jako lidstvo v hajz… v háji…

Zdroj: http://ekolis­t.cz/cz/zpravo­dajstvi/zpravy/hmy­zich-opylovacu-ubyva-spolehnout-se-jen-na-chovane-vcely-je-riskantni

Další odpovědi
dejavu

Jediný problém je, že pokud včely nejsou na nějakém místě, kde by byly veřejným ohrožením (dětský park, nemocnice, ulice atd.) a kde by je vyhubili hasiči, tak si hubení musíte zařídit sám, když jsou na vašem pozemku. Někdy se ještě slitují hasiči dobrovolní, ale spíše takový výjezd odmítají. Pokud nebudete hubit sám, ale přes desinsekční a deratizační firmu, musíte si to zaplatit. Včelař od vás neznámý roj stejně nesmí přijmout, protože hrozí přenos varroázy včel a musel by pak pak zlikvidovat všechna svá včelstva, kdyby je nakazil takový roj. Karanténa u včel možná není.
Doplňuji:
Trestné to rozhodně není, nemusíte se bát.

anonym

Už ta první věta na té stránce mě zaujala:„Včelí hnízda jsou velmi nepříjemnÉ v obydlených částech, zbavte se jich s námi!“
Je tam taky psáno, že včely nikdy neutočí jen tak, jen v obraně sebe,nebo královny. Tak proč bys je měl hubit?

dudu

Včeličky nechcípají, nýbrž umírají a bezdůvodně je hubit by přinejmenším byla zlotřilost!