FandaLanda

Myslíte si, že jsme stále nejlepší pivařská země, i když tu už skoro všechny pivovary vlastní cizinci?

Prazdroj, Braník, Světlovar, Čechy to jsou samej slavnej pivovar, Gambrinus a Kozel z Popovic, český pivo neprodám ani za tisíc.

Nejlepší odpověď
Ametyst

Jsme výborná pivařská země. Podle zákona akce a reakce jako odpověď na globalizaci a výprodej velkých pivovarů do zahraničí začaly vznikat malé rodinné nebo městské pivovary a minipivovary. Znalci piva nestojí o to pít europivo chuti mdlé unifikované.

Další odpovědi
elkon

Nezáleží kdo pivovar vlastní, ale jak kvalitní pivo je. Majitel zisk nepřinese, pivo ano. A pak prodává značka. Toho, kdo pivo ve světě pije nezajímá majitel, ale značka. A z hlediska daní pak záleží, kde je pivovar zaregistrován.

df

Nejlepší poctivé pivo dělá plešatý Bernard z českého chmelu. A prazdroj je taky dobrý. A pak ješte musím ochutnat to, co vyrábějí kdesi v klášterním pivovaru u Prahy. Prý si pěstují vlastní chmel. Do Radegastu se místo chmele nasypou tablety koupené v Maďarsku. Většina českého chmelu se vyváží do raichu. I tam je dobré pivo, poněvadž ho vaří ze skutečného chmelu. a je za podobnou cenu, jako u nás. Jelikož mají větší mzdy, tak je u nich levnějc. Ale zas v Polsku mají pivo dražší, než u nás a mzdy mají taky nic moc. Takže když je plešatý Bernard v akci za cca 14 Kč, tak je to ta nejlepší volba. Zvítězili jsme. Jsme nejlepší pivařská země. Ať žije pivo!

dubraro

Myslím, že je to už jenom mýtus. Dobré pivo umí uvařit prakticky kdekoliv na světě.

cappuccino

Ano, jsme pivarska velmoc s tradici. To, ze pivovary vlastni zahranicni firmy, je sice smutne, ale na kvalite piva to videt neni.
Za ten prodej si muzeme sami, vzdyt my rozprodavame vsechno!!

Darcy

jako nej patok dosud jsme měli pivo „Staročesko“ v dedinke Osturňa, pivo vyrábí EU, tehdy „v zastoupení“ nějaký pivovar v Polsku!! ale balené bylo prý v Poprade.. název a etikety absolutně zavádějící, málem až poškozujíc Česko 😁..
Ale ne kecám, nej patok jsem měla v Bratislavě v Staré Tržnici – takové to rádoby „řemeslné pivo“ co chutnalo jak nakyslené kočičí chcanky, minimálně to tak nějak táhlo a vypadalo, ale samozrejme hipsteři se vzájemně chlácholili jak kumštne udělané to je.. 🥴🤮