Myslíte si, že je zrcadlovka na normálné, běžné focení potřebnější/ epší, než normální foták?

Nejlepší odpověď
Děda Louda

Zrcadlovka je na normální běžné focení a nic nenormálního na ní není.

Další odpovědi
Banán88

… chces kvalitni zrcadlovku protoze se fotografii venujes? nebo kompakt protoze chces porizovat rychle levne zazitky? .. Snad takto by ses mela ptat sama sebe.. Jestli chces jen tasit a fotit, porid si lepsi kompakt ;)

huxa

Levná zrcadlovka má hnusnější fotky než kompakt ve stejné cenové kategorii (zhruba do takových 6–8 tisíc). Jestli za něco chceš dát více než 10 tisíc, nebudeš se ptát takto hloupě, takže pro tebe určitě bude vhodnější kompakt.

setapouch

Zrcadlovky a kompakty mají jiné cílové skupiny, ale hlavně jiné využití. Kompakty umí dělat velice dobré fotky v obvyklých situacích. Zrcadlovka ti umožní vyhrát si a vytvořit kvalitnější snímek, ať už pomocí nastavení, nebo pomocí dalšího vybavení (jiné sklo, stativ, filtry…).

Pokud chceš experimentovat a naučit se něco o tom, jak fotka vzniká, jdi do zrcadlovky. Jestli chceš dělat hezké snímky z dovolené, s kompaktem si vystačíš.

Mimochodem, i profesionální fotografové využívají kompakty. Proč? Protože na dobrou fotku prostě nemusíš mít dostatek času. Je lepší vyfotit kompaktem než vůbec.

Emefej

Nerozumím dotazu, zrcadlovka je přece normální foťák. Mám ji a nic abnormálního na ní není.
Doplňuji:
Není pravda, že kompakt je určen pro rychlé focení metodou tasit a fotit. I ta nejlevnější zrcadlovka dovede pořídit snímek do 1 sekundy od zapnutí. Za tu dobu většina kompaktů ani nestihne vysunout objektiv, o zaostření nemluvě. Není pravda, že levné zrcadlovky poskytují hnusnější fotky než kompakty. To je pouze laický názor způsobený tím, že kompakty snímky automaticky vice doostřují, zvyšují kontrast a saturaci. Takový snímek má pohlednicový charakter a na první pohled se jeví jako líbivější. Zrcadlovky snímky tolik neupravují, fotka se pak pro oko laického pozorovatele jeví jako méně kvalitní, ale je vhodnější pro následné pokročilejší úpravy v editoru.

Takže závěr: pokud chceš fotit a nic víc neřešit, zvol kompakt, skoro vždy nějaká koukatelná fotka vyjde. Pokud chceš při focení trochu přemýšlet, zvol zrcadlovku, když budeš vědět co děláš, docílíš koukatelnou fotku i v situacích, kdy kompakt selhává.