Jan 2

Myslíte si, že je v pohodě vztah se 14letou holkou, když mně je 18?

Dost si rozumíme a je mentálně vyspělá. Jsem takový dost stydlivý a bojím se, co by na to říkali ostatní.

Hlasujte v anketě

Odpovědi
successful

Ano

Jde o to, jak ten vztah bude vypadat a co vše bude obnášet, so spolu budete dělat. Popřípadě nedělat.
Chodí spolu i děcka na ZŠ, dokonce i některá na MŠ. Jasně, že si na to jen hrají, ale i tak. Na ZŠ se už i pusinkují, chodí spolu ven (a někteří i víc).
I plnoletí, kteří spolu už chvíli chodí ještě nemusí hned provádět pohlavní styk. Vztah, chodit s někým neznamená hned, že s ním máš sex. Chodit s někým není nezákonné. Když počkáš až ji bude 15…jinak spolu můžete chodit i předtím, jen podle zákona nesmíte dělat „tamto.“
Mentální zralost bys měl poznat sám, když s ní chceš chodit. Já ji třeba neznám a věk tohle neurčuje, takže já ti to neřeknu, jestli je psychicky vyspělá. Někdo v tom věku je, i mnohem dřív, někdo za celý život nevyspěje.

Alesh

Ano

Je to na hraně, ale co… koneckonců už vztah máte, ne? Jestli je přátelský nebo i malinko víc nevadí. Jen nutno brát v potaz to, že je ještě tzv. „pod zákonem“. Jinak nějaká ta pusa, vodění za ruku apod. klidně může být. já bych to nezahazoval kvůli něčím předsudkům. Lejno jim je po tom. 😉

JežíšKristus

Ano

Nebudeš první ani poslední. Rozdíl mezi mužem a ženou 4 roky je poměrně standardní. Teď budou všichni na větvi, protože jí je 14. Až jí bude 15, tak po vás dvou neštěkne ani pes. Nerozhoduj se o tom, zda budeš trávit čas s nějakým člověkem nebo ne, podle toho, co ti řeknou cizí lidé na netu.

Kepler

Ne

Ona ještě není mentálně a psychicky vyspělá, je to pořád ještě dítě.

Mr. Marek

Ne

Chybí jiná možnost. Uvědom, co je to za vztah, jaké ona má nyní povinnosti a co jí šrotuje v hlavě. Je v pořádku, že si rozumíte, ale může to být dočasné.

Buď počkat, až bude starší, nebo hledat u vrstevnic. Jinak samozřejmě je to na Vás, ale věřte mi, 14leté holky ve finále mají ještě jiné rozhledy a to hlavní v jejím vývoji ji čeká.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

nyjono

Upřesni o jaký vztah se konkrétně jedná.

successful

A jo soráč, ty ses na to neptal, jestli je mentálně vyspělá. Jsem si to blbě přečetl.

successful

Když to nikomu nebudeš říkat a když nedojde na jistý druh styku a zkrátka to vydržíš do jejich 15… Chodit s někým není zločin.
A divil by ses kolik holek „to“ (dobrovolně) zažije ještě před 15 narozeninami.
Vždycky mě udivuje, jak někdo říká, že se mu holky líbí až od 15… Jak to na nich tvl pozná. To se jim jako dívá do občanky? Jinak jako nepozná jestli měla, má nebo neměla 15. U třinácti až osmnácti letých (i víc) kolikrát prostě nejde poznat, kolik jim je.
Keplere, den před jejími 15-tými narozeninám ještě není mentálně vyspělá, ale den po nich už je? Psychická vyspělost není skoro nikdy o věku. Tady jde jen o zákon a o nic jiného.