Tonda Káňa

Myslíte si, že je v dnešní době lepší být ženou, nebo mužem?

Jenom jsem tak přemýšlel, jestli je dnes lepší být ženou, nebo mužem – protože obě pohlaví mají své výhody a své nevýhody.

No ještě v minulém století bylo lepší být chlapem, ale dnes už úplně nevím. Feministky ženám vydobudou nová práva a utočí na muže. Pokud jde o platy žen, tak bych řekl, že už téměř žádná diskriminace není. Ženy dostanou to, co chtějí, snadněji. Naopak ženy mají větší riziko znásilnění, podle statistik je nějak obtěžována cca každá desátá žena. Taky ženy často obětují kariéru kvůli dětem, což se od nich tak i očekává. A jistě se najde mnoho dalších příkladů a protipříkladů…

Jaký na to máte názor vy? Je dnes celkově výhodnější být ženou, či mužem? (Jinak „ženou“ či „mužem“ myslím biologicky, od narození!)

Abych promluvil za sebe, tak jsem rád, že jsem chlap, a nikdy bych neměnil 💪💪

Nejlepší odpověď
marci1

Myslím si, že je to plichta. Ženy dnes prahnou po bohatém, úspěšném muži a muži po ženě, která nemusí mít vysoké IQ (může být trochu i „hlupaňa“), hlavně že má postavu modelky a je krásná. Musí hlavně poslouchat. Je zavřená v luxusní vile, zlaté kleci, nesmí nikam chodit, protože by se páníček zlobil.
😄

Další odpovědi
da ny

Být ženou, je v ČR, stále trochu nevýhoda.
Větší procento mužů (bez ohledu, na své postavení ve společnosti a finanční příjmy, schopnosti), chce vedle sebe žeu s dokonalou postyvou, sexbombu, opatrovatelku, kuchařku, uklízečku a pradlenu.
Sportovkyni (kolo, lyže, fitko), na společné akce (když se narodí děti, ona sedí doma, on jde/jede, nevystřídá ji)..
Dokonalou matku dětí, která moc „neotravuje“ s požadavkem, aby se partner podílel na dění v domácnosti a práci s ní spojené.
Zřídka muž poděkuje, pochválí, je to její „povinnost“ 😉
A když, tak
já jsem jí umyl nádobí
já jsem jí došel nakoupit
já jsem jí umyl okno
já jsem jí vyměnil žárovku
MÁLOKTERÝ ŘEKNE
já jsem nám umyl nádobí
došel jsem pro nás nakoupit
vyzvedl jsem naše děti ze školy
umyl jsem za nás schody, když je n nás řada
MZDY/PLATY
mají ženy v ČR o 5 – 10% nižší, tvrdí statistiky.
Praxe je taková, že některá o 2 %, jiná o 20%. Kritika přichází i z EU.

Možná to souvisí s tvrzením sociologů, že pouze 20% mužů ČR,
je „vhodných“, pro manželství a partnerství (soužití). 😛
DOMÁCÍ NÁSILÍM
trpí více žen, než muž§. Fyzickým, ale zejména psychickým (ponižování, výčitky,
diktát, manipulace, nadávky aj.).

zjentek

Tóňa řeknu ti to jako chlap chlapovi a pěkně na příkladu, zářném, ano? Takto vychcaný jako díra do sněhu je speciálně ten zdejší Filip, víš co. Ten se vyjadřuje a prezentuje jako typická ženská, ovšem tady na webu jak vidíš si zvolil maskulinitu. Podle mýho je to však maskovaná slepice! A věř, až přijde ten správný čas a ženský už budou mít opravdu plný práva, navíc se všemi těmi výhodami kterých požívají již dnes, tak ta slepice se rázem vytasí se svým skutečným genderem! Na to vezmi jed Tóňa, tak tvrdím já! Bo pro něho to bude najednou výhodné! Chápej, houby buzna, slepice je to, přestrojená, prospěchářská!!! Čus 🙋‍♂️🙋‍♂️🙋‍♂️

Rokio

Se mzdami mezi muži a ženami nesouhlasím. Jsme země, která má jedny z nejvyšších rozdílů mezi pohlavími, pokud jde o odměnu za práci.

Jinak si myslím, že aktuálně je to docela vyrovnané. Ženy mají v českých domácnostech často hlavní slovo, ale muži zase méně problémů, pokud jde o jde o zdravotní problémy související s jejich pohlavím.

cappuccino

Jsem rada, ze jsem zena a ze ziji v Evrope. Nechtela bych byt zenou nekde v Africe, v arabskych zemich anebo u Eskymaku.

Drap

Nikdy jsem o trom nepřemýšlel a o věcech které nemohu ovlivnit, je zbytečné přemýšlt. Zůstanu spokojený s tím, co mám od narození a i kdyby ta možnost byla, nebudu měnit.

jirka F

Já sám už jsem vzdal hledaní nějaké ženy. Abych poté seděl někde ve vězení to mně za to nestojí.

plebs

Nejlépe je pohlaví měnit v Německu možno jednou ročně.

Africanus

Jirka F: Super odpověď 😀 Proč se bojíš lapáku? To jako že najít si babu, tak bys jí pak bil jak žito, nebo něco horšího? 😀

jirka F

Ne, na holky bych nevztáhl ani ruku ale děsí mně trochu kdybych s ní měl neschválený sex. A ona by mně pak žalovala u soudu. Za sexuální zneužití apod.

Tonda Káňa

A proč bys s ní měl neschválený sex? To se jako bojíš díky té nové definici znásilnění? Tam stojí, že ti musí dát jasně najevo, že nechce. A normální člověk pozná, že nechce – řekne „Nehchci“, „Přeštaň“, „Dost“, začne kopat a bránit se atp. To bys přeci poznal!

Za mě se není čeho bát. Ano, samozřejmě můžeš mít smůlu a může to být nějaká pička která bude lhát a snažit se tě zničit, i když to předtím chtěla, ale s tím se musí počítat. Taková šance je ovšem malá. Spíš by ses měl bát pohlavních nemocí…

Celkově se ale nemáš moc čeho bát a být tebou bych do toho šel 💪😁👍

Uvidíš, že

da ny

Tondo,
ono je čeho se bát!!!
Už nyní sedí pár takových (obětí) v kriminále. Bude jich víc.
Stačí jeden „falešný“ svědek…
Mám známé bachaře, každý pracuje v jiné věznici v našem kraji.

Tonda Káňa

Tak pár jich být může, to mě nepřekvapuje, ale v porovnání s tím, kolik lidí má sex a žádné takové následky to nemá, je to zanedbatelné…

zjentek

Marci takto to není úplně přesné, ten tvůj příklad. Přece dotyčná tohle určitě chtěla, když chtěla před oltářem být věrná jednomu muži, dokud je smrt nerozdělí. No a jiná dotyčná/krásné ptáče, ovšem dosud nestálo u oltáře je věrné a sedí ve zlaté kleci rádo, samo od sebe. Ze strachu, aby z ní nevyletělo předčasně 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️

Jednoduché, prosté.