VeveVeve

Myslíte si že je špatný nápad napsat knihu na motivy filmu?

Vím,že je to vždy naopak, že je nejdříve kniha, podle které je film, ael myslíte si, že kdybych to udělala naopak tak by to nikam nevedlo?

Nejlepší odpověď
Emefej

Pokd vlastníš autorská práva k námětu toho filmu, tak to můžeš zkusit.

Další odpovědi
da ny

Není to dobrý nápad., škoda energie.
Napsat takovou knihu snad jen tak pro sebe, do šuplíku… to ano :)

Putin

S těmi autorskými právy je to spíše jen na filmy typu Zelená míle, Zachraňte vojína Ryana, a tak dále. Ale pokud se jedná o film jako například Tmavomodrý svět, který má dost verzí, tak si myslím, že by to i šlo, jen to musí být dost odlišné.

gecco

Znám několik knih, sepsaných na základě filmu – a všechny je (pokud znám filmovou předlohu) považuju za knihy špatné, skoro k nečtení.
😉
Ale zkus to, třeba budeš mít úspěch (jen – pro případnou publikaci musíš mít svolení od majitele autorských práv – k filmu, případně ke scénáři…).