Rokio

Myslíte si, že Ivan z Mrazíka je kladná, nebo záporná postava?

Podle mě na začátku moc hodný nebyl a pak se polepšil. Za mě to je neutrální postava.

Jak jste na tom s ním vy? Myslíte si, že je to klaďas, záporák, nebo je to neutrální postava?

Nejlepší odpověď
Edison

kladná postava

Je to přece „napravený hříšník“. Naproti tomu Marfuša je jeho protikladem, čili „nenapravená hříšnice“. Vše ostatní se jen motá kolem nich a jsou to prostředky, jak jejich charaktery rozvinout a zobrazit. Máme tu Nastěnku, která pomohla Ivánkovi, jako „vykonavatele“ dědu Mráze, Babu jagu s loupežníky, házející klacky pod nohy především Nastěnce, bábušku a dědouška, kteří jsou rovněš jasně rozdělení a představují touhu štěstí pro své děti. Dědečkem skřítečka, jako moudrého a nezávislého sudího…

Další odpovědi
Kepler

záporná postava

Byl neuvěřitelně namyšlený, přímo narcista. Aliendrone hadr. Ubohým loupežníkům, kteří byli produktem bezcitné vládnoucí třídy a kterým hrozila smrt hlady, zabavil prostředky k obživě a zahodil je do stratosféry. A při svém návratu palice ještě loupežníky pobily. FÚÚÚÚJ!

marci1

jiná odpověď

Zpočátku byl pyšný, později již hodný. 🙂
Chudák jeho představitel si v životě dost zkusil. Eduard Izotov alias Ivan si poseděl tři roky ve vězení. V roce 1983 se totiž pokusil v Moskvě vyměnit nějaké valuty, což se tehdy považovalo za rozvracení devizového hospodářství. Byl mu zabaven veškerý majetek. Osud ho nešetřil ani na zdraví. Herec překonal šest mrtvic, po kterých ztratil paměť. Poslední roky života strávil na psychiatrii, kde i zemřel.

http://tn.nova­.cz/clanek/zpra­vy/film/tragic­ke-osudy-hvezd-mrazika-ivan-skoncil-na-psychiatrii-nastenka-dopadla-jeste-hur.html

zjentek

neutrální postava

Jednoznačně levicově zaměřený člověk, čili neutrální postava se zaměřením nikam, pevný středobod vesmíru, který v důsledku nic nepokazí.

EKSOT123

kladná postava

Já jen nějaké odkazy: Chaloupka, Ukázka z muzikálu a Další osudy herců
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=KZ0q8h4HDwg
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=vwOrsUknpLc
https://www.go­ogle.at/search?q=nas­t%C4%9Bnka+a+mar­fu%C5%A1a+dnes&rlz=1C1CH­BH_csAT780AT780&oq=nas­t%C4%9Bnka+a+ma&aq­s=chrome.1.69i57j0l5­.11874j0j7&sou­rceid=chrome&i­e=UTF-8
Otázka by si nejspíš zasloužila vážnější pozornosti, možná ji trochu pozměnit. My máme „Pyšnou princeznu“ trochu společné téma

blackgirl

kladná postava

Rokio

marci1: To jsem nevěděl. Je mi ho líto, že takhle skončil.