Avatar uživatele
Rokio

Myslíte si, že investice do kryptoměn je podobná hazardu?

Mají kryptoměny nedaleko k hazardu, nebo jde spíše o investici, jako jsou například akcie, či komodity?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Alesh, aliendrone před 996 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Alesh

Hodně se to podobá akciím, ale ne samozřejmě ve všem. Komoditám se to podobá částečně taky. Jo, a hazard to nepochybně je taky solidní. 😉

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Postmaster

Budoucnost investování je v nákupu domén s koncovkou com

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
JežíšKristus

Někdo by řekl, že akcie jsou hazardem.

Mezi kryptem a akciemi příliš nerozlišuji, ono statisticky řečeno, o peníze spíše přijdete na akciích (vyšší množství akcií, které spadnou na hodnotě, než množství altcoinů, které spadnou na hodnotě).

U mě je tedy pravda, že jsem přestal investovat do krypta, kvůli jeho přílišné volatilitě (= rychlým změnám v hodnotě). Investuju do REIT (akcie nemovitostních fondů), které jsou velice stabilní a výdělečné, plus pár standardních akcií (typu Tesla, Ford.. ). Zajímám se také o options trading.

Jinak ale
Kapitálový trh = nikdo vám nic nezaručí = vždy do určité míry hazard

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Jednoduchou definicí hazarduje „investice s prvkem náhody“. Ani akcie, ani kryptoměny neobsahují prvek náhody. Nicméně pravidla pro pohyb na takovém trhu jsou velmi složitá a komplexní. Myslím, že zaměňujete hloupost a nevzdělanost s hazardem. Jinými slovy šance, že 40letá žena daruje neznámému muži po telefonu 740 000 (Zlín) aby jí je proinvestoval, nebo 55letý muž daruje 1 200 000 Saúdskému princi (Praha 2017) jsou milionkrát vyšší, než že by zkušený makléř nedokázal vydělávat na burze, nebo u kryptoměn. A já rozhodně nejsem expert. Nicméně cokoli mi můj makléř poradil fungovalo. (Ne do všeho jsem šel.) A to hlavní, u kostek si opravdu nepřečtete noviny a nevydedukujete, že je čas skončit. Hazard je jen hra a hlavně naprosto ignoruje lidské zkušenosti a rozum. Rozumné investování umí rovnoměrně rozdělit portfolio a pak lze snadno vydělávat i na rizikových položkách.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Investice do kryptoměn je ryze spekulativní, stejně jako u akcií či jakákoliv jiná investice. Jde jen o míru rizika (a výnosu), abys mohl rozlišovat mezi „jistějšími“ a „hazardními“. Nic takového jako REÁLNĚ 100% spolehlivá a jistá investice NEEXISTUJE, budiž ti připomínkou SVĚTOVÁ KRIZE vzniklá z obchodování se „ZAJIŠTĚNÝMI“ (!!!) cennými papíry v roce 2007/8. ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Kryptoměny jsou spekulativní, velmi volatilní investice, v podstatě na úrovni hazardu. Komodity nebo akcie mají za sebou něco reálného, kryptoměny jen víru, že je dál někdo bude těžit a kupovat s tím, že na nich vydělá.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
hjghj hvjf

Vážený pane, potřebujete půjčku ke konsolidaci svého dluhu? Potřebujete půjčku na financování svého podnikání? Fyzickým osobám a společnostem nabízíme zajištěné půjčky nebo prostředky za nižší úrokovou sazbu 2%. Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím; e -mail (Theodorejamesonfinance@gmail.com). Čeká na vaši odpověď co nejdříve. Pane Jamesone

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání