Super guy

Myslíte si, že hudba je pro lidi životně důležitá?

Nejlepší odpověď
Emefej

Životně důležitá není, bez hudby přežiješ , ale život to bude nudný a neveselý.

Další odpovědi
ten který je

Jak pro koho.Pro někoho je hudba jako zvuková kulisa a pro mne osobně je hudba koníčkem.

elkon

Pro někoho zábava, pro jiného relax, nebo pro lepší náladu. Záleží také na druhu hudby.

Emulicek03

Já si myslím osobně, že ano, je to forma umění a relaxu. Stejně jako například obrazy, seriály, filmy a jiné věci

paul1

Provozování hudby a její studium má účinky na rozvoj osobnosti.
Studie ukázaly, že již po třech letech studia hry na hudební nástroj mají
studenti lepší vyjadřovací schopnosti a uvažování. A jako kdyby to nestačilo:
zjistilo se, že s tím, jak student pokračuje ve studiu hudby, snadněji se učí.
Navíc studium hudby zvyšuje inteligenci, zlepšuje studijní výsledky, zvyšuje
sebedůvěru a schopnost zapojovat se do společnosti.

Disraeli

Nedá se říct, že životně, ale jako jinak je velmi důležitá a má podstatný vliv na společnost i na jedince. Podílela se i na utváření společnosti/ci­lizace a jejího vývoje, údajně i na vývoji mozku. Vždy hrála významnou roli, už od pravěku. Není to jen nějaký relax, zábava a podobně. To je minumum toho, co hudba představuje. Spojuje, podporuje různé chody v těle/na psychice, konkrétní tóny mohou mít rozdílné účinky/vlivy a vyvolávat různé stavy a duševní rozpoložení.
Hudba je téměř všude, v mnoha odvětvích a aspektech lidského života.
Pozitivních (řekneme lékařských) dopadů je samozřejmě taky dost.
A to ani nezmiňuji, kolik pozitiv má, když člověk hraje na nějaký hud. nástroj. A taky, že plno lidí má z hudby skutečně život, živobytí. Skládání hudby nebo jakákoli práce s hudbou.

Životně důležitá, jako že by se na ní zakládal život a neobešel by se bez ní, není. Ale pro život lidí je hodně důležitá a mnohostranně významná.

Rocker

Pro mě ano:-)