loruen

Myslíte si, že Donald Trump vyvolá 3. světovou válku?

např.akce v Sýrii.....

Nejlepší odpověď
marci1

Doufejme, že ne. Možná bude včas odvolán.
„Donald Trump se v Bílém době neudrží až do konce funkčního období. Tvrdí to profesor historie Allan Lichtman, který úspěšně odhadl výsledky všech prezidentských voleb v USA od roku 1984. Trumpa podle něj odvolají.
Rozhodnutí vždy zůstává na kongresmanech. Jeden z nich musí prezidenta obvinit a většina odvolání odsouhlasit.“
http://tn.nova­.cz/clanek/pred­povedel-vysledky-voleb-ted-sokuje-trumpa-brzy-odvolaji.html

Další odpovědi
Kepler

Zrovna světovou myslím ne, ale myslím že je dostatečně blbý, aby proti sobě poštval celý arabský svět. A pak se bude divit a řekne jenom: „ups!“ Zatím s ním aspoň několik arabských států drží. Hůř to vidím s KLDR, to už jsou vyloženě hrátky z ohněm.

Drap

Za posledních 60 let snad nebyla doba kdy by USA neválčilo. Proč by právě teď měli přestávat?

Nuk nuk

Netroufám si odhadovat, jestli nějakou válku většího rozsahu, ktrou by už bylo možné nazvat „světovou“ vyvolá zrovna Donald Trump. Je pravda, že kombinace toho, že Američané mají neodolatelnou potřebu se míchat do všeho, co se kde šustne, a Trumpovo radikální myšlení spojené s malými strategickými a politickými zkušenostmi, je dosti výbušná. Ale myslím si, že předpovídat mu vinu do budoucnosti, kterou neznáme, je hloupost. Jsou určité země, které mají, řekněme,určité předpoklady k tomu tu 3. světovou spustit, vyvolat nebo rozšířit některou z probíhajících válek do světového rozměru. Ale nejsou to jen USA.
A pokud to budou USA pod Trumpovým vedením, nepojedou v tom samy.

Emefej

Doufám, že ne. Nejlépe by to asi věděli jeho zdejší podporovatelé. V době svého zvolení prezidentem tu měl dost obdivovatelů, kteří tu hýkali radostí.

Kody

To, že je to trošku radikálnější politik neznamená, že hned vyvolá světovou válku. A navíc mi řekněte, kdo by se pouštěl do války s USA, které má zády NATO. Stačilo by, aby KLDR poslalo atomovou bombu na jedno americké město a další den by neexistoval Pchjongjang. Kim Čong-un je možná (promiňte mi to tvrzení) debil, ale to hned neznamená, že zaútočí na západní svět.

gecco

Ne, nemyslím…
Možná ji začne… Odstartuje… Definuje…
Ale vyvolána byla už dřív…
Jen se jí, zatím, neříkalo WWIII…
___
A možná nic z toho, třeba jen čekáme (historie čeká) na vymezení toho pojmu…
Podle mne už začala (WWIII) a jen doufáme, že nebude konečná – pro lidstvo.
Jestli bude nebo nebude konečná pro náš živočišný druh nám může být úplně lhostejné – zaniknou-li naše hodnoty, nebude přežití druhu podstatné (závazné, významné) pro následnou společnost…
___
Na druhou stranu – evoluce neskončí…
I kdyby měla končit evoluce naší planety – a nic horšího, aspon zatím, způsobit nedokážeme…
Pokud vím…
😉

bolak

Já myslím že se znovu spočítaj hlasy, zjistí se že 20% z těch Trumpových bylo fake, a posaděj tam hilery, daj jí na hlavu korunu, do ruky žezlo, pak jí nechaj zneužít nějakýho stážistu a svět bude zase v rovnováze.

led

Nie, aj keď je prezidentom „najsilnejšieho štátu sveta“, nemá právomoc vyhlásiť vojnu len on sám. Je „len“ prezidentom, nie samovládcom, a preto z funkcie voleného najvyššieho predstaviteľa štátu mu plynú práva a povinnosti. Nad ním je ešte Kongres a hrozba impeachmentu (odvolania prezidenta).
„Impeachment je definován v Ústavě Spojených států amerických v článku II. oddíl 4:
„Prezident, viceprezident a všichni úředníci Spojených států musí být zproštěni funkcí, budou-li obžalováni a usvědčeni z velezrady, úplatkářství nebo z jiných těžkých zločinů a trestných činů.“
Zdroj: http://zpravy­.idnes.cz/vol­by-trump-impeachment-lichtman-predpoved-fz2-/zahranicni.as­px?c=A161112_102225_zah­ranicni_fka

Trump je obchodník v koži politika a myslenie sa ani funkciou nemení. Ako politik je predstaviteľom skupiny ľudí, ich predĺženou rukou ich „verejným obrazom“.

hapiky

Trump chce silnou Ameriku, válka by ji oslabila.

Kryšpín

Záleží jak mu bude radit Ivanka

anonym

Trump je rozhodně ten charakter kterého by něco takového bavilo. Umí si užívat výsluní své slávy v naprostém chaosu a proto ve své funkci také chaos vyvolává kamkoliv se jen nahrne. Rozbíjí vše co se mu dostane do ruky, zkrátka snaží se vyvolat konflikt za každou cenu, nabádá ho k tomu v podstatě i jeho styl komunikace s okolím, vždy agresivně, vždy na někoho ukazuje jako na nepřítele.