Rokio

Myslíte si, že Česko je banánová republika?

Nejlepší odpověď
JežíšKristus

ano

Stačí otevřít noviny, či se pokusit cokoliv vyřešit se státní správou. Lidi by mohli vyprávět. 😉

Další odpovědi
Arne1

v některých aspektech ano

Je zde spousta dozravaren bananu

Kelt

jiná odpověď

Kdysi se říkal tento vtip. Pionýr z Ghany si dopisuje s naším pionýrem a píše mu: „Máme se dobře, celý den nic neděláme, jíme banány a chodíme nahatí.“ Ten český pionýr mu odpoví: „My se také máme dobře, a kdybychom celý den nic nedělali a jenom jedli banány, tak budeme taky chodit nahatí.“

paul1

ne, ale nemá do ní daleko

Někdy je termín „banánová republika“ používán přeneseně i pro bohaté, demokratické státy, pokud chce autor výroku poukázat na některé jejich problémy.

marci1

ano

Ano, je banánová republika. Česko ročně exportuje banány za miliardu. 🙂
https://forbes­.cz/bananova-republika-cesko-rocne-exportuje-banany-za-miliardu/

Smack

ne

plebs

ano

Pravděpodobně ano v supermarketu banány za 15 jablka za 50 Kč a s ohledem rovněž že se ruší pěstování jablek v ČR a zeměkoule se podle grétíků otepluje.

ivo xxx

ano

elkon

jiná odpověď

Další hovadina.

Midoc

ano

Banánová republika, ale bez vlastních banánů.