kurec

Myslíte si, že by se mělo tleskat po úspěšném dosednutí letadla na ranvej?

Myslíte si, že by se mělo tleskat po úspěšném donesnutí letadla na ranvej?

Nejlepší odpověď
Kepler

Ne, strojvedoucímu ve vlaku nebo řidiči autobusu taky nikdo netleská. Piloti dopravních letadel jsou sice vysoce kvalifikovaní a létání je nejbezpečnější způsob dopravy, ale mají takové platy, jaké nemá ani prezident. Možná je to relikt z předválečného období, kdy to pilotování bylo jen pro opravdové letce. Dnes piloti letadla skoro neřídí, vše obstarává SW jejich letadel (až na vzlet a přistání). Nejnebezpečnější je silniční doprava, takže si zatleskám, když dojedu do cíle ve zdraví a beze škod.

Další odpovědi
autacek

Tleskání již odzvonilo, občas se s tím můžeš setkat ještě na charterových letech. Prvně piloti to prý stejně v kabině neslyší, druhak šťastné přistání se dnes tak nějak automaticky předpokládá.

paul1

Pokud přistání proběhlo za špatných povětrnostních podmínek, tak ano.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.