Roppel

Myslíte si, že by mělo dojít k emancipaci mužů?

Doby, kdy byli ženy oběťmi domácího násilí už jsou dávno pryč…

Nejlepší odpověď
marci1

Jak dojít? 🙂
I v emancipaci mužů se dá v několika případech mluvit o velkých vítězstvích:

  1. Muži chodí na manikúru
  2. Krajkové prádlo už i pro muže
  3. Muži na mateřské dovolené
  4. Mužské akvabely
  5. Striptéři
  6. Volba krále krásy
  7. Tančení u tyče
  8. Zdravotní bratři
  9. I muži bývají obětí domácího násilí

Zdroj: Zdroj: https://g.cz/9-pripadu-muzske-emancipace/

Další odpovědi
Drap

Nemyslím.

aliendrone

Nesmyslná otázka, k emancipaci MUŽŮ nemůže dojít (řekněme že jsou „nativně emancipováni“) a pokud máš na mysli srágory, tak na ně kálí Bílý Tesák! ;) :D :D

Rokio

Ano, měli by se naučit vařit, prát a uklízet.

dubraro

Ano, myslím si, že současní „feminizovaní“ muži, kteří nejsou schopni nebo jim není dovoleno zastávat mužské role v rodině a společnosti, představují ohrožení pro národ i celou civilizaci.

Pepa25

Emancipace = zrovnoprávnění. Z pohledu domácího násilí je stejně trestné násilí na ženách i na mužích. Pokud myslíte, že by mělo dojít k „emancipaci“ v tom smyslu, že by měly více domácího násilí páchat ženy, tak to je dost pochybná úvaha.
Pozn. V rozvinutých zemích se podíl podle pohlaví pachatele skutečně srovnává.
Pozn. 2: Pokud je myšlena emancipace mužů obecně, tak jde spíš o definování role mužství v současném světě, kde se společnské role proti minulosti dost změnily. Někteří mužové si mají pocit, že probíhá „krize mužství“, ale jak se s tím vyrovnají je jen na nich.

GM

Rokio, máš ode mne 10 imaginárních palců!

Pepa25

dubraro: nvím o tom, že by někomu „nebylo dovoleno zastávat mužské role“ a že by to ohrožovalo naši civilizaci 😉 Spíš se ptejme, jak se muži srovnávají s tím, že ženy zvládají spoustu rolí, takže už muže nepotřebují pro spoustu činností. Např. pokud žena rovněž řídí auto, tak to přece neznamená, že muž už nemůže, ne?