Rokio

Myslíte si, že by bylo dobré, kdyby měl každý odchod do důchodu stanoven podle těchto kritérií?

Prodloužení odchodu do důchodu
zdravá strava – odchod do důchodu prodloužen o sedm let
pravidelný sport – odchod do důchodu prodloužen o pět let
dlouhověkost – odchod do důchodu prodloužen o deset až patnáct let

Zkrácení odchodu do důchodu
vrozené nemoci v rodině – odchod do důchodu zkrácen o pět až invalidní důchod
braní psychofarmak – odchod do důchodu zkrácen o deset až patnáct let
mentální porucha – odchod do důchodu zkrácen o deset let až invalidní důchod
nezdravý životní styl – odchod do důchodu zkrácen o deset až dvacet let

Zdůvodnění: Podle mě je dnešní důchodový systém postaven na hlavu. Je férové, aby lidé mající dlouhověkost šli do důchodu stejně jako ti, co nesportují a zdravují se nezdravě. Takhle by se snížili rozdíly v době strávené v důchodu a důchodový systém by byl spravedlivější.

Odpovědi
Eurohujer

Zbytečně složité. Odchod do důchodu pro všechny ve sto letech, za toho, kdo se nedožije, budou doplácet zdravotní a sociální potomci, případně dědicové.

anonym

A co takhle nastavit odchod do důchodu podle toho jak jsi celý život pracoval.
Kdo dělal ve firmách na tři směny, v nepřetržitém provozu, zkrátka kdo pracoval manuálně rukama, tak má nárok jít do důchodu třeba o pět let dříve, protože tělo má zhuntované celoživotní prací.
Lidi, či celý život proseděli v kanceláři u počítače či NEDĚLALI rukama, tak půjdou déle, protože tělo není tak zhuntováno.
Vidím to dnes a denně.Lidi co makali rukama, tak jsou rádi, že jsou v důchodu a dále nepracují.Lidi co celý život rukama nepracovali, tak se drží na svých místech zubama nehtama a když je náhodou propustí, tak zase shánějí místo kde by se nepředřeli.A právě tihle lidi se dožívají delšího důchodu než lidi pracující rukama.

anonym

Lahny má pravdu, souhlasím s nim. Jsou evropské země, kde se do důchodu počítá i doba, kdy pracovali v třísměnném a nepřetržitém provozu delší dobu a o nějaký rok jdou do důchodu dříve. I duševní práce je vyčerpávající, ale ne tolik, protože opravdu je vidět v různých institucích, úřadech přemíra zaměstnanců, kteří jsou v důchodovém věku, ale sedí si v teple v nenáročné práci. Proč ne, když zákony jsou k takovým benevolentní a můžou si k důchodu vydělat ještě slušné peníze. A co takový dělník, řemeslník, a další profese? Ti jsou rádi, že švihnou lopatu, klíče od skříňky a další nářadí pod ponk a vyčerpání si užívají v podlomeném zdraví důchodu, tedy pokud se ho dožijí.

anonym

To je moc složité, já bych navrhl to že se bude u nás pracovat do 120 let důchod by dostal člověk ve 120 letech, lidský věk se prodlužuje a proč neustále posouvat hranici odchodu do důchodu, kdo může jíst ten může i pracovat.

mosoj

Podle toho co čtu,už by jsi měl být dávno v důchodu.

A co ti co musejí dýchat kouř od kuřáků, či zaměstnaci kteří dřou ve zdraví škodlivém prostředí atd, atd .

led

Organizmus človeka je možné ničiť aj iným spôsobom než len manuálnou prácou, ako sa zjavne domnievajú niektorí odpovedajúci.
Niekedy duševná práca zoberie organizmu viac energie než fyzická práca.
Nehovoriac o zlej ergonómii kancelárskych pracovísk.
Nepodceňujem manuálnu prácu a nepodceňujem ani duševnú prácu, tak isto ani nepreceňujem ani duševnú ani manuálnu prácu.
A to nehovorím o matke na materskej…
Stanovený vek odchodu do dôchodku vychádza z priemeru zdravia. Priemerný vek sa v posledných rokoch posunul smerom hore, čo malo a má vplyv aj na posun veku odchodu do dôchodku.

Mc Merkurion

… já to říkám furt, ať to nehulíš, zdravej a kdo o sebe dbá bude potrestanej pozdějším odchodem? … anebo je to ještě apríl? …