muzu zacit delat ridicak v 17-ti letech?

Nejlepší odpověď
Martina S.

Já jsem ho také dělala v sedmnácti, i jízdy a závěrečné zkoušky a dostala jsem řidičák až když mě bylo 18. A to mě bylo skoro až za 2 měsíce po kurzu, ale už je to přes 15 let. Dnes už je to asi jinak.

Další odpovědi
Michal Kole

Ano, ale v den zkoušek ti musí být 18

lukas.zmizik

Dr.Axl a ja zase zklamu tebe, prostuduj si zakon 247/2000 Sb. §13 , kde stoji, ze zadatel musi dosahnout predepsaneho veku ke dni ukonceni vyuky a vycviku, s vyjimkou tech, co delaji ridicak v ramci skoly, ti mohou delat zkousky i drive…
Doplňuji:
hykam: na traktor muze dostat ridicak v 17-ti letech i kdokoli jiny, nez student zemedelske skoly, protoze skupina T je od 17-ti let…

anonym

Ad Michal Kole, nerad vás zklamu, ale pouze držení ŘP je podmíněno plnoletostí.
Zkoušky jsou v režimu autoškoly za přítomnosti instruktora a zkušebního komisaře, na nichž je právní odpovědnost.
Takže pravdu tentokrát má Martina S.

Hykam

Můžete, ŘP vám vydají až vám bude 18 let.
Studenti zemědělských škol dostanou ŘP již v 17 ale pouze na traktor. Skupinu B jim přidají až po dovršení 18 let.

cukrar

Jediná správná odpověď je od
lukas.zmizik

a to má jen 2 body. Proč se udělují body za špatné odpovědi?
Děkuji

Ella

můžeš, ale řidičák dostaneš až v dovršení 18 – ti let a teď je to snad už i tak ,že v den zkoušek ti musí být nejméně 18 a jeden den!