Avatar uživatele
fyziq

Můžu z něj něco vymáhat?

Koupil jsem si kolo přes net a když mi došlo, zjistil jsem, že má několik prasklin. koupil jsem ho přes dobírku. může se to nějak řešit?
Doplňuji:
kupoval jsem to přes soukromníka. v inzerátu měl napsáno, že je vše v pořádku a že případné reklamace nebere

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: fyziq

Zajímavá 0 před 3447 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Záleží na dosavadní komunikaci – pokud, např., bylo kolo prezentováno jako bezvadné, můžeš podat trestní oznámení (podvod) nebo občanskoprávní žalobu (zneplatnění transakce, náhrada škody…).
Ale bez znalosti podrobností ti nikdo přesně neporadí – takže – ideálně, dej do kupy dosavadní komunikaci (inzerát, maily…) a poraď se s právníkem.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
rigormortis

První co se musí učinit, je potřeba se snažit to vyřešit.
Soudy jsou až kritické řešení situací.
Máš právo na reklamaci (musí ti zaplatit i tebou vynaložené náklady) bez ohledu na to, zda jsi souhlasil nebo ne s nějakýmy podmínkami.
V případě, že při prodeji neměl prodávající uvedeny podmínky prodeje je pětiletá záruka na zboží.
Standartní postup je napsat email, nebo doporučený dopis i s dokumentací závady a vyzvat, aby se do 30 dnů o uhrazení nákladů prodávající postaral.
Je potřeba to řešit v klidu.
Doplňuji:
V tom případě pouze vyrozumte prodávajícího o neshodě s inzerátem.
Jelikož nejspíše nebyla sepsána kupní smlouva s předávacím protokolem, můžete bez problému kolo vrátit a vystavit pohledávku na cenu za kolo a vedlejší výdaje se splatností 30 dnů, potom už je to na soudech.

Upravil/a: rigormortis

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek