Můžu vzít křečka ven?

Je to křeček zlatý. Jmenuje se Maggie, je jí skoro 9 měsíců a má hnědou barvu. Chci ji vzít ven, za barák, jen pod náš balkón. Bydlíme v bytě v přízemí. Venku není ani horko ani zima, je tam tak akorát teplo, budeme ve stínu, jen na chvilku. Klíšťata tam nebudou, tráva je posekaná. Nefouká vítr, neprší, není mokro. Venku vůbec nikdo není, žádní psi, kočky, lidi… Nebrala bych ji na vodítko, to nemám, jen v rukách. Dala bych ji na chvilku na trávu. Dávala bych na ni pozor. Nemůže se nic stát?

Nejlepší odpověď
Drap

Je jedno jak se jmenuje, na vynesení mimo byt je to úplně jedno. Proč myslíš, že klíšťata nebudou? Ty odešly s tou vysokou trávou? Klíšťata jsou i v čerstvě posečené trávě, pokud tedy na pozemku jsou. Klidně ho vezmi kam chceš, nám je to jedno a křečkovi to jen prospěje.

Další odpovědi
da ny

Křeček je hbitý, pokud si myslíš, že neuteče (včas ho chytíš), tak to zkus.
Klíšťata mohou být všude (viz. Drap).
Domnívám se, že křeček není domácí mazlíček, příliš vhodný na „venčení“.

marci1

Křeček se venčit na trávě nesmí. 🙂
https://www.bles­k.cz/clanek/zpra­vy-kreckovi/388468/kr­ecek-neni-pejsek-na-trave-ho-vencit-nesmite-co-mu-hrozi.html

Kelt

Pokud chceš mít jistotu, že neuteče a nechytne klíště, dej ho do skleněného terária, které si předtím vyčistíš a pak opatrně přeneseš před dům.