Chase

Můžu vystavit fakturu když nepodnikám ?

Dělal jsem web pro malého podnikatele. Ten po mě chce fakturu. Můžu ji vůbec vystavit když nepodnikám, nemám živnostňák atd. ? Pokud ano, co by měla obsahovat ? Částka je opravdu dost malá.

Nejlepší odpověď
anonym

Fakturu ne.
Ale dokladem pro onoho podnikatele může být např. i smlouva o dílo či dohoda o provedení práce (a pokladní výdajový doklad).
😉

Další odpovědi
Lamalam

Vystavit jí klidně můžeš, ale tomu podnikateli bude bez tvého IČO k ničemu. Domluvte se na smlouvě o dílo, tu si také může zaúčtovat do nákladů.
Doplňuji:
mowla, už zase…

anonym

Lamalam: OK – jdu na kutě…
😉

Lamalam

OK, já taky.