Yavin

Můžu to reklamovat?

Asi před třemi měsíci jsem si koupil v jednom internetovém obchodě gamepad. Nedávno se mi začala loupat guma, která chrání analogovou páčku a včera jsem přišel na to, že v místě, kde jde z gamepadu kabel to prsklo taky, takže teď jsou odhalený dráty… Gamepad je používán úplně normálně – jako ho používá každý. Ty vady nemají na funkci gamepadu vliv, ale předpokládám že ten odhalený kabel bude „trpět“ a možná se s ním něco stane. Mohu to reklmovat?

Nejlepší odpověď
Mapel

Rozhodně reklamovat. Upevnění pohyblivého kabelu musí být provedeno s odlehčením v tahu. Aby tato funkce byla zachována, musí být i izolace v pořádku. Jakékoliv narušení izolace je důvodem k reklamaci. Vycházím pouze z popisu, který předpokládám je správný.
Reklamační technik.

Další odpovědi
jmhad

Reklamovat můžeš,nebo musíš do 2 let od zakoupení výrobku u prodejce.Pokud ti reklamaci uzná,můžeš chtít i peníze za náklady s tím spojené.Pokud ne,a ty na tom trváš,můžeš zkusit soudního znalce.