věra 007

mužu si nechat zvyšit vyživne??

Dobry den chtěla jsem se zeptat, otec dcery mi plati vyživne 1500korun jeho přijem je asi 25000 mohu si zažadat o zvyšni když ma dalši 2 děti??? muj přijem je asi 11000 korun. děkuji

Nejlepší odpověď
Drap

Zažádat si můžeš, i bez ohledu na příjmy otce dítěte. Zda se platba zvýší či nikoli, rozhodne soud.

Další odpovědi
zzzzz

Požádat si můžete. Dítě má právo podílet se na životním standardu svých rodičů. Jestli Vám přidají nebo ne, to Vám tu nikdo neřekne, záleží to na rozhodnutí soudu. Doporučuji Vám ať do žádosti jako důvod uvedete stále se zvyšující ceny, DPH, inflaci a hlavně třeba něco jako dítě je větší má hodně zájmů, chce chodit do kroužků na jazyky atd.