kikina76

Jak zvýšit výživné?

Již jednou jsem tuto otázku položila! Děkuji za odkazy a k další odpovědi chci říct toto. Práce mám dvě. Při rozvodu před 11 lety stanoveno výživné 1500. Po „dohodě“ jsem přistoupila na 1000. V první třídě jsem chtěla 1500, dostala jsem milostivě 1300. V osmé třídě jsem ex požádala o zvýšení na 2500. Vysmál se mi a nepřistoupil ani na 2000. Dostala jsem 1600. Plus celou dobu platil 200 pojistku. Teď jsem si dovolila soudní cestou zažádat o zvýšení. Oheň na střeše a výhrůžky typu kdo si chce hrát s ohněm, ten se spálí a u soudu se uvidí, vítr fouka z více stran se ke mě dostaly přes syna. Toto mu řekl. Nyní je synovi 15. Po celou dobu nepřispěl nic navíc. Je podruhé rozvedený a má staronovou známost. Psychický mě to táhne dolů. Jak proti takovému člověku, který oskubal mě i druhou ženu celit??? Čekám co u soudu vytáhne!

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud neni možná dohoda, což zřejmě neni, tak nezbývá, než to řešit jedině soudně. Vytahovat u soudu může co chce, záleží co z toho prokáže. Neni až tak důležité zda máš jedno nebo více zaměstnání. Záleží na jeho příjmech a na jeho nutných vydáních. Soud by měl rozhodnout spravedlivě.

Další odpovědi
gecco

Jak si to tak čtu (a četl jsem i tvou minulou otázku), mé pocity se dělí na dvé…

  1. skutečně dřeš do úmoru, abys svého syna zabezpečila
  2. pokušíš se vydyndat peníze ´pro sebe´

___
Nebudu hodnotit, která varianta je správná…
___
Nejlepší rada, kterou ti mohu dát, je – poznej svá práva (a práva svého syna) – a podle nich jednej… Jinak – je úplně jedno, kolik máš prací – podstané (u soudu) je tvé danové přiznání… A danové priznání otce…
O tom nepíšeš nic…
___
Pokud jde o výhrůžky – podej trestní oznámení.
___
Pokud nemůžeš nastudovat svá práva sama, najdi si dobrého právníka…
___
Jestliže se domníváš, že ti tu někdo nabídne ´pomoc s výhružkami´ (nelegální), doufám, že se pleteš…

ivzez

Jak Vás i druhou ženu „oškubal“?

Děti mají právo na stejnou úroveň jako jejich rodiče. Jestli má otec
Vašeho syna příjem 23.000 Kč měsíčně a k tomu dvě nebo více
„vyživovacích povinností“, s moc velkým zvýšením výživného bych nepočítala.

Soud bude posuzovat všechny jeho závazky. A pozor: vyživovací
povinnost vůči svému synovi má on, nikoliv jeho případná partnerka.

»Oheň na střeše a výhrůžky typu
kdo si chce hrát s ohněm, ten se spálí a u soudu se uvidí,
vítr fouka z více stran…«

Já bych řekla, že spíše „kope kolem sebe“, jako vyhrůžky to nevnímám.
[Pod vyhrůžkou si představuji něco jiného, než »u soudu se uvidí«.]

pizlicka

Přeci pokud mám čisté svědomí,jednám v zájmu svého syna,tak nemuzu mit zadne obavy,co na mě ex vytahne.ty muzu mit pouze v pripade,ze si jsem vědoma,že nehraji čistou hru.

kikina76

Milý Gecco. Nedru do úmoru. Mám prostě dvě práce a svého syna jsem schopná dobře zabezpečit. Peníze, které chci ziskat, chci pro svého syna a určitě je nechci vydyndat pro sebe. Takhle hluboko bych neklesla. Odvážila jsem se, ale až teď. Právníka jsem si našla. A nelegální pomoc s výhrůžkami tady opravdu nehledam. Příjmy mého ex jsou údajně kolem 23000. Mě příjmy jsou cca 26000. Já ale hraju narovinu. Přiznala jsem svého přítele, přiznala jsem své příjmy. Ex, aby nemusel platit více p, svou pritelkyni nazývá známou a dokonce se od ní odstěhovat zpět do svého bytu, aby se bezohlední taky její příjmy.

kikina76

Omlouvám se za chyby, ale tvoje reakce Gecco, mě dost vytocila!

gecco

Kikino76
😉
Upřímně – to su rád…
Su rád, že jsem tě vybudil k aktivitě… Minimálně k tomu, že´s mne sepsula…
A že máš právníka…
😉
___
Milá ´kikino´ – tobě nelze poradit nic lepšího, než – ´starej se´…
A to v tom špatném i dobrém…
___
Pokud ti budu moct v nějakých jednotlivostech pomoct, dej vědět, ale celkově si nejlépe pomůžeš sama, rady ´z netu´ jsou zrádné…
😉