zjentek

Můžu se utopit při pití?

Krom toho, že po 12-ti 12-ti stupňových škopkách spadnu do rybníka.

Nejlepší odpověď
Drap

Teoreticky ano. Praktiky to provést je téměř nemožné. Začne pracovat pud sebezáchovy a jistě to přežiješ.

Další odpovědi
dubraro

Můžeš a stává se, že se člověk udusí když tekutinu vdechne místo polknutí.

I ten druhý případ se stává, můj strýc se utopil, když v opilosti spadl do potoka.

annas

Harvardští lékaři varují, že bezpečné a dokonce život ohrožující může být „přepití“ se vodou při cvičení. Nemusí to být jen při cvičení,, takže záleží na tom, jakou aktivitu vyvíjíte.

"Dehydratace zvyšuje riziko svalových křečí, vyčerpání horkem a úžeh. Právě kvůli tomu odborníci začali doporučovat, aby se lidé při sportu či v horkém prostředí, kdy tělo potřebuje pro ochlazování a pocení větší objem tekutin, důsledně hydratovali. Jenže někteří atleti začali pít příliš moc.

A někteří z nich zkolabovali, jsou známa i úmrtí při nadměrné konzumaci vody, kdy dojde k tzv. utopení či otravě buněk vodou. Nastává pak prudký pokles sodíku v krvi – tzv. hyponatremie – která může být až smrtelná." atd.

https://www.no­vinky.cz/zena/zdra­vi/144058-piti-velkeho-mnozstvi-vody-pri-sportu-muze-byt-nebezpecne.html

Altair-AC

V polívce ano

zjentek

Dubraro, tak moment, když vdechnu tekutý, tak jsem se uudusil, nebo utopil?

dubraro

Utopení je v podstatě taky udušení. Tekutina v plicích znemožní dýchání.