Avatar uživatele
Marty Koller

Od koho by mohl být tento štípanec? Zítra s tím jdu k doktorce, ale stresuje mě to.

Objevil jsem ránu na koleni. Vypadá to asi na klíště nebo komára, poslední dobou jsem hodně vídal komáry. Je tam rána a kolem toho červený flek, takový kruh, který je málo vidět. Zítra jdu s tím k doktorce na krevní testy a nechat se vyšetřit. Co by to mohlo být? Já na to dal dezinfekci proti klíštěti. Nevím, jak dlouho to tam je, já si to dneska ráno škrábal, protože jsem cítil bodnutí. Jinak jsem si toho před tím nevšiml.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? rrihamirek1 před 674 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
elkon

Je to normální štípanec od mouchy nebo komára.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Malvína

Na klíště to nevypadá. Bude to běžný štípanec od komára. Namaž to Fenistilem, pokud to svědí.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

K doktorce klidně běž a nech se vyšetřit. Když už tam budeš, tak jí požádej i o vyšetřen hlavy. Vzal jsem si i brýle, ale tu ránu nevidím. Nefotil jsi tu nohu z druhé stany?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kazatel

Fujtajbl! Dej vědět co na to doktor.

Nemůže to být z té diskotéky, jak si zmiňoval, že tam chceš na záchodcích přefiknout nějakou tu rozhoďnožku, do které se na parketu zamiluješ? To bys mohl mít za chvíli boláky i jinde, jenom nám to sem prosím nefoť, nerad bych se pozvracel.

Upravil/a: Kazatel

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Disraeli

S tím jdeš k doktorce? Ty naděláš…

Normálně si zahrej na auto-lékaře. V módě je to vypálit žhavým kovem nebo odřezat kůži i s trochou masa – posolit, pooctovat a zavázat. Léčivý je i trus. ;) Doporučuje 11 z 10 doktorů. Věř mi.

Upravil/a: Disraeli

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Filip84

Tak co, jak to dopadlo? Už máš po amputaci?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Měl jsem štípanec o hodně větší a zapálený. Bylo to v době covidu, kdy bylo omezené všechno možné, i návštěvy lékaře. Tak jsem to vyfotil a poslal naší doktorce e-mailem, ona na základě toho vystavila recept a v lékárně vyrobili nějakou vodičku a dovezli k nám (máme takovou lékárnu, která vozí léky domů a bez poplatku).Zafun­govalo to dobře, po krítkém čase opuch zmizel.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lotr2008

To já tohohle v létě na těle mám! Ani mě to už nestresuje a ještě jsem naživu. Nestresuj se zbytečně.

Upravil/a: Lotr2008

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Otázku dříve ses ptal na opálení. AHA,👈 chápu. (; D; D;

Použij Tea Tree olej a nestraš doktory.

TVL, tak já nevím. Podle toho jak se prezentuješ vypadáš jako akýsi ujo bitkár, ale… dostal tys už vůbec někdy po čuni? TVL co má být to BEBI na obrázku? To jako že BOLI BOLÍ? 🤦‍♂️

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Marty Koller

Filip84: pane bože proč si z toho děláš srandu. Neumíš se chovat? Včera když jsem to objevil jsem tam viděl i růžový flek který hned za chvíli zmizel.

Avatar uživatele
Gus_Fring

Marty Koller: Kolik ti je? Podle fotky vypadáš už jako pořádnej chlupatej chlapák!

Avatar uživatele
Marty Koller

18 😅

Avatar uživatele
Filip84

Disraeli: chleba s pavučinou, nebo kravinec, jsou „tradiční“ medikací. A, samozřejmě: pijavice, případně pustit žilou! 🙂

Avatar uživatele
Filip84

A existuje něco, co Tě nestresuje? A nemyslím to ironicky, pejorativně, nebo jakkoli jinak zle. Kousne Tě „svině kousavá“ a děláš z toho pomalu WWIII.

Na 99% je to miniaturní abscessus po bodnutí hmyzu, jaký jsme asi každý měli za život několikrát. Netřeba na to dávat nic (pokud nejsi diabetik, nebo nemáš nějaký immunitní deficit), a pokud bys chtěl, pastae ichtamoli:

Rp.
Ichtamoli 3.0
Zinci oxidati 15.0
Calcii carbonati 10.0
Cutilani ad 100.0
M. f. pasta
D. ad oll. pro ung.
S. 3% ichtamolová pasta, 1–2× denně na ložiško
Pozor, obsahuje parabeny!

Avatar uživatele
Marty Koller

Rrihamirek: noha.

Nový příspěvek