Marty Koller

Od koho by mohl být tento štípanec? Zítra s tím jdu k doktorce, ale stresuje mě to.

Objevil jsem ránu na koleni. Vypadá to asi na klíště nebo komára, poslední dobou jsem hodně vídal komáry. Je tam rána a kolem toho červený flek, takový kruh, který je málo vidět. Zítra jdu s tím k doktorce na krevní testy a nechat se vyšetřit. Co by to mohlo být? Já na to dal dezinfekci proti klíštěti. Nevím, jak dlouho to tam je, já si to dneska ráno škrábal, protože jsem cítil bodnutí. Jinak jsem si toho před tím nevšiml.

Nejlepší odpověď
elkon

Je to normální štípanec od mouchy nebo komára.

Další odpovědi
Malvína

Na klíště to nevypadá. Bude to běžný štípanec od komára. Namaž to Fenistilem, pokud to svědí.

Drap

K doktorce klidně běž a nech se vyšetřit. Když už tam budeš, tak jí požádej i o vyšetřen hlavy. Vzal jsem si i brýle, ale tu ránu nevidím. Nefotil jsi tu nohu z druhé stany?

Kazatel

Fujtajbl! Dej vědět co na to doktor.

Nemůže to být z té diskotéky, jak si zmiňoval, že tam chceš na záchodcích přefiknout nějakou tu rozhoďnožku, do které se na parketu zamiluješ? To bys mohl mít za chvíli boláky i jinde, jenom nám to sem prosím nefoť, nerad bych se pozvracel.

Disraeli

S tím jdeš k doktorce? Ty naděláš…

Normálně si zahrej na auto-lékaře. V módě je to vypálit žhavým kovem nebo odřezat kůži i s trochou masa – posolit, pooctovat a zavázat. Léčivý je i trus. ;) Doporučuje 11 z 10 doktorů. Věř mi.

Filip84

Tak co, jak to dopadlo? Už máš po amputaci?

paul1

Měl jsem štípanec o hodně větší a zapálený. Bylo to v době covidu, kdy bylo omezené všechno možné, i návštěvy lékaře. Tak jsem to vyfotil a poslal naší doktorce e-mailem, ona na základě toho vystavila recept a v lékárně vyrobili nějakou vodičku a dovezli k nám (máme takovou lékárnu, která vozí léky domů a bez poplatku).Zafun­govalo to dobře, po krítkém čase opuch zmizel.

Lotr2008

To já tohohle v létě na těle mám! Ani mě to už nestresuje a ještě jsem naživu. Nestresuj se zbytečně.

zjentek

Otázku dříve ses ptal na opálení. AHA,👈 chápu. (; D; D;

Použij Tea Tree olej a nestraš doktory.

TVL, tak já nevím. Podle toho jak se prezentuješ vypadáš jako akýsi ujo bitkár, ale… dostal tys už vůbec někdy po čuni? TVL co má být to BEBI na obrázku? To jako že BOLI BOLÍ? 🤦‍♂️

Marty Koller

Filip84: pane bože proč si z toho děláš srandu. Neumíš se chovat? Včera když jsem to objevil jsem tam viděl i růžový flek který hned za chvíli zmizel.

Gus_Fring

Marty Koller: Kolik ti je? Podle fotky vypadáš už jako pořádnej chlupatej chlapák!

Marty Koller

18 😅

Filip84

Disraeli: chleba s pavučinou, nebo kravinec, jsou „tradiční“ medikací. A, samozřejmě: pijavice, případně pustit žilou! 🙂

Filip84

A existuje něco, co Tě nestresuje? A nemyslím to ironicky, pejorativně, nebo jakkoli jinak zle. Kousne Tě „svině kousavá“ a děláš z toho pomalu WWIII.

Na 99% je to miniaturní abscessus po bodnutí hmyzu, jaký jsme asi každý měli za život několikrát. Netřeba na to dávat nic (pokud nejsi diabetik, nebo nemáš nějaký immunitní deficit), a pokud bys chtěl, pastae ichtamoli:

Rp.
Ichtamoli 3.0
Zinci oxidati 15.0
Calcii carbonati 10.0
Cutilani ad 100.0
M. f. pasta
D. ad oll. pro ung.
S. 3% ichtamolová pasta, 1–2× denně na ložiško
Pozor, obsahuje parabeny!

Marty Koller

Rrihamirek: noha.