Avatar uživatele
mandiice

Muzu se na uradech napsat jako student, kdyz jsem na kombinovanem studiu (dalkovem)?

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 2153 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Muffz

Člověk při dálkovém / kombinovaném studiu už nemá status studenta, ten platí jen pro prezenční studium.

Kdysi se s tím chtělo nějak čachrovat, že kombinované a dálkové není to samé a že při kombinovaném je status studenta a u dálkového ne, ale přešlo se na to, že je to to samé, jen si to školy jinak pojmenovávají.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ivzez

Studenti se „na úřadech nepíší“.
Co přesně máte na mysli?

Status studenta závisí na tom, na které škole a který obor studujete.
Některé VŠ status přiznávají i v případě kombinovaného studia, jiné ne.
Zjistit byste to měla na studijním oddělení své školy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
autacek

Kombinované = práva jako denní student
Dálkové = nestudent

V ČR je čistě dálkové studium jen ve zlomku případů, tedy patrně spadáte do kategorie kombinovaného studia.

Škola status nepřiznává, pouze by měla sdělit jaký studijní program má akreditovaný a vydat Vám potvrzení o tomto studiu (bez dalších podmínek), vše ostatní je až věcí následných úřadů.

Seznam akreditovaných programů https://aspvs­.isacc.msmt.cz
Z toho plyne, že distanční jsou v celé ČR pouze cca pouze čtyři.

Upravil/a: autacek

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
ivzez

Muffz i Auťáček mají pravdu jenom částečně:

Pokud bysty měla konzultace jenom od pátku
odpoledne do neděle (jsou i takové obory),
škola by Vám status studenta nejspíš nepřiznala.

před 2153 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
autacek

Domnívám se, že status studenta nepřiznává škola, ale je dán zákonem a typem studia. Tedy jediné co škola musí sdělit a dát vědět je, jak to mají akreditováno. To jestli se chodí do školy o víkendu 1× za měsíc nehrahe roli.

před 2153 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Muffz

No beru to z vlastní zkušenosti. Na magisterském jsem přešel na kombinované a status studenta mi zmizel, neměl jsem nárok ani na prodloužení ISIC karty pro studentské slevy. V té době už jsem měl pracovní poměr, takže jsem nemusel na úřad.
Obecně kombinované / dálkové studium je ve formě takové, že se všechno odvykládá v pátek odpoledne, případně o víkendu, zbytek je samozřejmě samostudium. Na doktorské jsem šel zase na prezenční a status studenta mi byl opět udělen.

Takto to je na VŠB v Ostravě a na všech školách, se kterými jsem byl v kontaktu.

před 2153 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek