mandiice

Muzu se na uradech napsat jako student, kdyz jsem na kombinovanem studiu (dalkovem)?

Odpovědi
Muffz

Člověk při dálkovém / kombinovaném studiu už nemá status studenta, ten platí jen pro prezenční studium.

Kdysi se s tím chtělo nějak čachrovat, že kombinované a dálkové není to samé a že při kombinovaném je status studenta a u dálkového ne, ale přešlo se na to, že je to to samé, jen si to školy jinak pojmenovávají.

ivzez

Studenti se „na úřadech nepíší“.
Co přesně máte na mysli?

Status studenta závisí na tom, na které škole a který obor studujete.
Některé VŠ status přiznávají i v případě kombinovaného studia, jiné ne.
Zjistit byste to měla na studijním oddělení své školy.

autacek

Kombinované = práva jako denní student
Dálkové = nestudent

V ČR je čistě dálkové studium jen ve zlomku případů, tedy patrně spadáte do kategorie kombinovaného studia.

Škola status nepřiznává, pouze by měla sdělit jaký studijní program má akreditovaný a vydat Vám potvrzení o tomto studiu (bez dalších podmínek), vše ostatní je až věcí následných úřadů.

Seznam akreditovaných programů https://aspvs­.isacc.msmt.cz
Z toho plyne, že distanční jsou v celé ČR pouze cca pouze čtyři.

ivzez

Muffz i Auťáček mají pravdu jenom částečně:

Pokud bysty měla konzultace jenom od pátku
odpoledne do neděle (jsou i takové obory),
škola by Vám status studenta nejspíš nepřiznala.

autacek

Domnívám se, že status studenta nepřiznává škola, ale je dán zákonem a typem studia. Tedy jediné co škola musí sdělit a dát vědět je, jak to mají akreditováno. To jestli se chodí do školy o víkendu 1× za měsíc nehrahe roli.

Muffz

No beru to z vlastní zkušenosti. Na magisterském jsem přešel na kombinované a status studenta mi zmizel, neměl jsem nárok ani na prodloužení ISIC karty pro studentské slevy. V té době už jsem měl pracovní poměr, takže jsem nemusel na úřad.
Obecně kombinované / dálkové studium je ve formě takové, že se všechno odvykládá v pátek odpoledne, případně o víkendu, zbytek je samozřejmě samostudium. Na doktorské jsem šel zase na prezenční a status studenta mi byl opět udělen.

Takto to je na VŠB v Ostravě a na všech školách, se kterými jsem byl v kontaktu.