pn65

Můžu pracovat v práci pod agenturou, i když jsem v insolvenci?

Tuto situaci neznám, protože jsem až do teď pracoval přímo pod zaměstnavatelem dané firmy, proto by mě zajímalo, jak se chovají agentůry a jestli je to vůbec legální být v insolvenci a zároveň být pod agentůrou?

Máte někdo zkušenost?

Odpovědi
anonym

Samozřejmě že můžeš pracovat pod agenturou. Dokonce je to lepší být zaměstnaný pod agenturou v insolvenci než jako kmenový zaměstnanec. Jestli chceš, mohu ti poradit pár vychytávek, ale to ti tu psát nemůžu, protože bych podle zdejších jedinců porušoval nějaký kodex a odpověď nahlásili a smazali. Napíšu ti zprávu, jestli budeš chtít, odepiš.

autacek

Pracovat můžeš kde chceš. Jednotlivé dopady toho, či onoho, jsou závislé na tom, co přesně myslíš insolvencí, či v jaké fázi „insolvence“ se nacházíš.

ivzez

Pn65,

pracovat můžete, kde chcete, důležite je jenom plnit podmínky
insolvence. Pokud byste je přestal plnit, dostal byste se tam, kde
jste byl před schválením insolvence. Ještě o něco hůře, protože
v mezidobí by nejspíš naskočily úroky a poplatky.

Nedoporučuji Vám řídit se radou uživatele, který se zde opakovaně zajímal
o to, jak „něco obejít“, což v překladu do češtiny znamená »jak podvádět« nebo »jak porušovat platné zákony«.

Pozor i na radu pracovat pod agenturou v insolvenci nebo pod zaměstnavatelem v insolvenci. U tech by Vám hrozilo, že Vám zaměstnavatel nevyplatí mzdu, Vy byste tak porušil splátkový kalendář a soud by jej následně zrušil (=zrušil by Vám insolvenci).

Má-li někdo radu, která neporušuje zákon, není důvod ji tajit.
Opakuji: buďte obezřetný, „obcházení“ se (většinou) nevyplácí.