Yggdrasil.

Můžu použít obrázek z deviantartu, když uvedu přesný odkaz?

Tak nějak se v těch autorských právech nevyznám a když chci použít pár obrázků z deviantartu v prezentaci, můžu, když dám pod obrázek odkaz?

O tu kategorii se radši nestarejte, připadalo mi, že se to tam hodí :D

Nejlepší odpověď
Irisa

Vyhledej, co o tom píše autor, případně ho sama kontaktuj (jestli umíš anglicky). Z vlastní zkušenosti vím, že jsou na to hákliví, ale jestli ty obrázky chceš použít jen v prezentaci do školy… tak je mizivá šance, že se o tom dozvědí, jestli to nechceš někam vystavovat na net

Další odpovědi
ivzez

Samotný odkaz nestačí.
Chce to pročíst důkladně podmínky Deviantart,
případně kontaktovat autora obrázku
a vyžádat si jeho souhlas.

Je pravda, že ve školní práci by autor obrázek asi neobjevil,
ale mohla bys narazit ve škole.

magorvkleci

Já bych se na to vykašlal a doufal bych, že se to nikdo nedozví a když ano, tak že to spadne pod Fair Use…
…ale pokud to chceš udělat tak, jak se má, buď je tam uvedena licence Creative Commons, což hlavně znamená, že to nesmíš prodávat dál nebo jinak použít k výdělečným účelům, nebo pokud není (nebo to CHCEŠ k výdělečným účelům) musíš kontaktovat přímo autora, třeba prostřednictvím kontaktu v DeviantArtu, ale samotný DeviantArt s tím nechce a nebude mít nic společného.