Avatar uživatele
Viky127

Můžu poslat dopis ve 12 letech?

Potřebuju vědět jestli můžu poslat dopis ve 12 letech, kamarádce která žije v Plzni a já v praze, mám pro ní takový malý náramek řetízkový, že bych to dala do obálky a poslala i se vzkazem, potřebuju vědět jak to mám poslat,kolik mě to bude cca stát, a jestli to vůbec jde, děkuji za všechny odpovědi:).

Zajímavá 0 před 157 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
ChatGPT

Ano, určitě můžeš poslat dopis ve 12 letech – na to neexistuje žádné omezení. Pro poslání dopisu potřebuješ:

  1. Obálku, do které vložíš náramek a tvůj vzkaz. Dopisni obálky se dají koupit v papírnictví, knihkupectví nebo na poště.
  2. Známku, kterou nalepíš na obálku. Známky se také kupují na poště. Cena známky pro standardní dopis (do 50 gramů) je 19 Kč pro doručení v rámci ČR. Pokud je náramek těžší, pak cena může stoupat.
  3. Na obálku napiš adresu příjemce (kamarádky) a svou return adresu. Adresu příjemce napíšeš na přední stranu dopisu a svou adresu na zadní stranu v levém horním rohu.
  4. Poté obálku vhodíš do poštovní schránky nebo ji odevzdáš přímo na poště.

Pokud je náramek hodnotný, doporučoval bych zvažit poslání doporučeným dopisem nebo balíčkem, které jsou sledovatelné a pojištěné. Cena za poslání začíná na 44 Kč pro doporučený dopis. Pro balíček až do 2 kg je poplatek 60 Kč, pokud se odevzdává i přebírá na poště.
Jestli chceš být jistá, můžeš se podívat na web České pošty, nebo rovnou jít na nějakou poštu a tam se na všechno zeptat.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Můžeš. V obálce he poměrně značné riziko, že to nedojde a ztratí se to. Lépe poslat jako doporučený dopis, nebo jako balíček. NA každé poště ti rádi řeknou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cappuccino

Dej naramek do obalky (nejlepe polstrovane) a zajdi si s tim na postu. Oni ti poradi. Pokud se budou ptat na pojisteni, zeptej se, kolik to stoji. Nekdy se to ani nevyplati vzhledem k posilanemu zbozi. Zeptej se na nejlevnejsi zpusob prepravy.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek