Avatar uživatele
oříšek

Můžu podat trestní oznámení na exmanželku za to, že mě hanobí u soudu (lže)?

Zajímavá 0 před 2495 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
dj.pino

Domnívám se, že můžete, ale otázka je zda to naplňuje nějakou skutkovou podstatu trestního činu?K tomu, aby jste svou ex.aspoň trochu polekal a dal jí tím najevo, že si skutečně nemůže dovolit úplně vše co si usmyslí, by možná bylo namístě.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Trestní oznámení můžeš podat na koho chceš a za co chceš. Nikde neni žádné omezení. Otázkou je, zda z toho bude nějaký postih. Pokud podáš trestní oznámení, tak to policie musí řešit, ale i v průběhu řešení to může odložit.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
sesednizkola

Podávat trestní oznámení na svojí bývalou ženu. Na ženu, které si slíbil před svedkama, že ji budeš do konce života milovat a chránit. Uvědomujes si, že ji tím můžeš v případě prokázání viny dost ublížit? Jako muž řešit problémy s ženou, ještě takto malicherné a prostřednictvím trestního oznámení… To to není hanba? Rozmysli si to ještě.

Určitě jste spolu zažili i spoustu hezkého a pokud se teď zbláznila a vykládá věci co nejsou pravdivé, najdi si jinou ženu a začni žít svůj život. Tím, že to takhle a řešíš spíš dáváš najevo to, že jsi se od ní stále neodpoutal.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
still

Ano můžete. Křivé obvinění a křivá výpověď je trestným činem. Stejně tak jako křivé obvinění ze spáchání trestného činu.

Zdroj: http://www.trestni-rizeni.com/do­kumenty/trestne-ciny-paragrafy/krive-obvineni-a-kriva-vypoved

Upravil/a: still

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pusinka50

Pakliže obdržíš od soudu jakékoliv lživé vyjádření exmanželky, máš zákonnou lhůtu na to, aby ses k tomu sám písemně vyjádřil. Já to samé zažila u rozvodu, manžel s očividnou podporou dalších chytřejších mozků než měl on, napsal soudu neskutečné lživé a vymyšlené věci. Napsala a odeslala jsem soudu svou reakci, kterou jsem popravdě popsala. Zrovna tak on obdržel má vyjádření. To se stalo 2×. K rozvodovému řízení se manžel ani nedostavil a byli jsme rozvedení napoprvé během 10 minut. Můžeš podat trestní oznámení, ale vyšetřování policie ti zkomplikuje život. Lepší je ušetřit nervy a na napadení odpovídat soudu pravdu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek