oříšek

Můžu podat trestní oznámení na exmanželku za to, že mě hanobí u soudu (lže)?

Nejlepší odpověď
dj.pino

Domnívám se, že můžete, ale otázka je zda to naplňuje nějakou skutkovou podstatu trestního činu?K tomu, aby jste svou ex.aspoň trochu polekal a dal jí tím najevo, že si skutečně nemůže dovolit úplně vše co si usmyslí, by možná bylo namístě.

Další odpovědi
Drap

Trestní oznámení můžeš podat na koho chceš a za co chceš. Nikde neni žádné omezení. Otázkou je, zda z toho bude nějaký postih. Pokud podáš trestní oznámení, tak to policie musí řešit, ale i v průběhu řešení to může odložit.

sesednizkola

Podávat trestní oznámení na svojí bývalou ženu. Na ženu, které si slíbil před svedkama, že ji budeš do konce života milovat a chránit. Uvědomujes si, že ji tím můžeš v případě prokázání viny dost ublížit? Jako muž řešit problémy s ženou, ještě takto malicherné a prostřednictvím trestního oznámení… To to není hanba? Rozmysli si to ještě.

Určitě jste spolu zažili i spoustu hezkého a pokud se teď zbláznila a vykládá věci co nejsou pravdivé, najdi si jinou ženu a začni žít svůj život. Tím, že to takhle a řešíš spíš dáváš najevo to, že jsi se od ní stále neodpoutal.

still

Ano můžete. Křivé obvinění a křivá výpověď je trestným činem. Stejně tak jako křivé obvinění ze spáchání trestného činu.

Zdroj: http://www.trestni-rizeni.com/do­kumenty/trestne-ciny-paragrafy/krive-obvineni-a-kriva-vypoved

pusinka50

Pakliže obdržíš od soudu jakékoliv lživé vyjádření exmanželky, máš zákonnou lhůtu na to, aby ses k tomu sám písemně vyjádřil. Já to samé zažila u rozvodu, manžel s očividnou podporou dalších chytřejších mozků než měl on, napsal soudu neskutečné lživé a vymyšlené věci. Napsala a odeslala jsem soudu svou reakci, kterou jsem popravdě popsala. Zrovna tak on obdržel má vyjádření. To se stalo 2×. K rozvodovému řízení se manžel ani nedostavil a byli jsme rozvedení napoprvé během 10 minut. Můžeš podat trestní oznámení, ale vyšetřování policie ti zkomplikuje život. Lepší je ušetřit nervy a na napadení odpovídat soudu pravdu.