nukušinka

Můžu mít žloutenku?

Líbala jsem se s klukem který má žloutenku typu A. Já jsem proti této žloutence očkovaná. Můžu se i přes očkování nakazit ?

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Očkování není 100% ochrana, teoreticky se nakazit můžete.

Každppádně bych zvýšil osobní hygienu (alespoň 2× denně koupel, a mytí rukou kdykoliv sáhnu na jídlo či po záchodě)

Zvýšit dávky vitaminu C

Pokud začnete být „divně“, něco jako na chřipku, běžte ihned k lékaři.

Další odpovědi
chudst

„… Typ A vniká do těla ústy, přenáší se jídlem a nejčastějším nosičem jsou proto naše ruce…“ Teoreticky je to mozne, ale nebal bych se toho. Ockovani je obvykle ucinne.

„Žloutenka typu A přichází náhle a projevuje se horečkou, nechutenstvím, únavou, nevolností, zvracením, bolestmi svalů a kloubů, tmavou močí a může dojít i na zežloutnutí kůže a bělma.“ – pokud nahodou neco takoveho zpozorujete, bezte k doktorovi. Ale skutecne bych se toho nebal; par pripadu se muze ovsem neprojevit na venek nijak, ale presto zloutenku mit muzete – dodrzujte tedy skutecne jak rikal Michal Kohle zvysenou osobni hygienu – nicemu to neuskodi. A je to skutecne spise jen preventivne.