truhlarka

je to Zvracení s příměsí krve?

Ahoj chtěla bych se zeptat dneska od rána jsem asi 4krát nebo pětkrát zvracela a s toho ty dvě poslední byli s příměsí krve. Docela mě to vylekalo.Je fakt že ted zrovna menstruuji,a procházím takovým těžkým psychickým obdobím,možná to s tím má něco společného.,před více jak měsícem jsem byla na kolonoskopii i gastroskopii a vše bylo v pořádku jen mi pan doktor odhalil reflux jícnu také to může mít spojitost prosím poradte děkuji.K lékaři se mi moc nechce.

Nejlepší odpověď
hanny 2

Dobrý den, pokud by krev pocházela ze žaludku, nebývá jasně červená, ale má vzhled kávové sedliny díky styku s žaludeční kyselinou, úplně ale zdroj krvácení ze žaludku nelze vyloučit. Zdroj může být také v jícnu. Při úporném zvracení může dojít k narušení sliznice dolního jícnu s krvácením na konci zvracení (tzv. Mallory-Weissův syndrom). Doporučuji gastroenterologické vyšetření k vyloučení vážnějších příčin opakovaného krvácení.

http://www.lekari-online.cz/vnitrni-lekarstvi/dis­kuze/zvraceni-s-primesi-krve/krev-ve-zvratcich-i66116

Další odpovědi
bolak

Tak pokud si myslíš že lidé obyčejně krev zvrací, tak k lékaři nechoď, my tě přece nenutíme :)

Tím refluxem to bejt může, ale nemusí. Je spousta věcí co může způsobit krev ve zvratkách, můžeš mít třeba i jícnový varixy, i když to není zrovna obvyklý. Ty ostatní věci už jsou pak trochu vážnější.

Ono stejně tam jednou půjdeš, až tě bolest donutí :) otázka je, jestli není lepší tam jít hned. Když to nic vážnýho nebude, tak se nemáš čeho bát. Když to něco vážnýho bude, tak je výhodnější nechat do sebe nasoukat hadičku dřív než později, aby tě pak nemuseli až dokonce života krmit kapačkou…

hanulka11

To že zvracíš s příměsí krve nemá s menstruací nic společného- a že víc než před měsícem bylo vše OK- nemusí nyní platit- já bych nečekala a navštívila bych lékaře