Pan Tom

Muzu mit Windows na jinem pc nez byl zakoupen?

Dobry den,
Mam notebook Asus x550c s Win 8. Ted si chci koupit stolni pc bez systemu a dat tam Win 8. Musim ho kupovat znovu, nebo muzu mit z 1 licence 2× system? Nebo mit ten zakoupeny s noteebokem v novem pc a do notebooku dat jiny os?
Diky predem

Nejlepší odpověď
anonym

Legálně nemůžeš mít „z 1 licence“ dvě instalace…!
___
Otázkou je, zda ten zakoupený je plná verze a nebo OEM:

  1. plná verze – můžeš ji nainstalovat na libovolný počítač, ale v daném čase pouze na jeden
  2. OEM – tato licence je vázána na HW, se kterým byla zakoupena – tedy ji na jiný PC přenést nesmíš