arygnoc

Můžu mít doktora v Rakousku?

Mám to do Rakouska kousek.
Nebaví mě poplatky u doktora a v lékárně, spíš, jemně řečeno, jich mám plné zuby. V Rakousku tyhle poplatky neexistují.

Bude rakouský lékař akceptovat českou pojišťovnu?
Nebo můžu mít v ČR rakouskou pojišťovnu (zdravotní)?
Doplňuji:

  • iv-

to si vás teda o víkendu podám, připravte sa.

proč mám platit 30 Kč u doktora, který za mne pořád (kažý mšsíc) bere peníze od pojišťovny, i když k němu nejdu. To je ohledně poplatků. Prostě platím 2×.

Neříkejte mi o téměř božskosti našich lékařů – od jejich Děkujeme, odcházíme, jim nevěřím ani slovo, vždyť mi, pacienti, je jenom otravujeme [opět upozorňuji, berte to s rezervou, vím, že nejsou takoví všichni lékaři] a jsme pro ně jenom nástroj jejich zbohatnutí.

Pořád jim je málo, jsou nenažraní a myslí si kdovíco.

Grr, jsem na ně naštvanej.

Nejlepší odpověď
anonym

Dobre rano. vy tedy cloveka dokazete " zamestnat " hned po ranu ! Kdyby za to byly alespon nejake kacky. ! 🙂
Tak jak pise Hanny : Meho syna poslala firma take do zahranici , na 2 roky. Tady , v CZ musel odevzdat karticku vs. pojistovny , ale k lekari mohl chodit tady. Ale na stesti ani nevyuzil. Jinak by mu to proplacela pojistovna Nemecka. AOK. To znamena , ze v Nemecku jsou jeste radi , kdyz jde jejich pojistenec k lekari ( na vychode ) , protoze to pro ne je levnejsi.
Vy ale urcite , jako soukroma osoba nebudete moci jen tak , aby jste usetril :-p k lekari v Rakousku. Jsou jen pojisteni cestovni , ale to se tyka jen jednorazove – nutne peci v zahranici pri dovolene.
A leky , na recept … dejme tomu ze rakousky , mozna budou drazsi , nez u nas.
Verte mi , zustante v Cechach a hodte to sem o vikendu , rozjedeme novou diskuzi.
Ja mam opravdu 2 zname velice nemocne a ti by platili zlatem lekarum , jen kdyby se mohli uzdravit. A verte , ze tech 30 kc je jen zacatek – bude hur. :-p Ale ja jsem zastance poplatku , a proto se na me vsichni pripravte na ten vikend. 🙂
A i ja si muzu snad rypnout : za cigarka , to penizky davate , ze ?? Ale za peci o vase zdravi , to se vam nechce. A odpovedi , ze to jde doktorum do kapsy neberu. Tak at jde ! Hlavne , ze vyleci. :-p A cekam na palecek , jinak odejdu k sousedum na " zeptejse ". 🙂 i kdyz … to bych tady udelala urcite hodne lidem radost a ja jsem skodoliba , tak " vydrzim ". 🙂 Hezky den vsem , kdo docetli muj monolog do konce . 🙂 -iv-

Další odpovědi
hanny 2

Jedna moje zákaznice pracuje v Rakousku,je pojištěná u rakouské pojišťovny,k dok­torům chodí tam/vyjímečně,pokud je to akutní/,ale hlavně tady,byla tady na operaci s kyč.kloubem a proplácela to rakouská pojišťovna.

tom004

Dobré ráno.Otázka není,jestli bude rakouský lékař akceptovat českou pojišťovnu,ale jestli má,nebo s ním naše ZP,tuto smlouvu uzavře.Bez této smlouvy nemúže po našich ZP,požadovat,pro­plácení zdravotních úkonů.Vyjímku tvoří akutní ošetření.A k druhé otázce.Zdravotní pojištění se odvádí na území státu,kde je občan zaměstnán,nebo podniká.

johana 56

I mně konečně došlo,že Děkujeme,odcházíme je jen o penězích.Protože to,že Vás nutí chodt a teprve za týden z chorobopisu zjistí,že máte zlomeninu,která vyžaduje klid na lůžku,nebo přijdou s berlemi,které jste nikdy nepořebovali se sdělením,že nikdo nemá čas a pokud budete mít návštěvu,ať Vás to naučí,si budu ještě dlouho pamatovat.

žolik

Je na tom hodně pravdy,vím jak ti je nás hodně kteří potřebují lékaře,než jsem našla dobrou lékařku která mě zvedla,byla jsem na tom tak že mi hrozilo ochrnutí,dneska jsem na tom líp,jezdím daleko za doktory nelitují.Pokud by to šlo já bych to skusila u těch sousedu.

Zdroj: žolík

anonym

Jo, jo – vikend bude dlouuuhy ! 🙂 Mozna ani stacit nebude. ! Pridame k tomu par dni dovolene. ! A uz se bojim . ! 🙂
Rychle mi jeste nasolte nejake palecky . Po vikendu uz od vas zadne asi nedostanu. 🙂
A jeste k zeneni , ze vas mamina nuti. Pozvete me , jako odstrasujici pripad a budete mit od mami na par roku pokoj … , nez na me zapomene. 🙂 -iv-