n_kodies

Můžu jet do zahraničí s nezletilou osobou?

Je mi 22 a chci jet letos do Chorvatska s bratrancem a ségrou ale není jim ještě 18. Potřebuju nějaký souhlas nebo normálně můžeme jet když už jsem já dospělá?

Nejlepší odpověď
Funna

Pokud neopustíte prostor Shengenu, stačí vám občanka, jinak pas…ale nezletilci by měli mít souhlas zákonných zástupců(rodi­čů)…tady si nastuduj, co musí obsahovat…https://­www.finance.cz/490565-souhlas-rodicu-vycestovani-ditete/

Další odpovědi
Dochy

Proč bys nemohl? Já tedy běžně do zahraničí s nezletilci jezdím…
(vlastní děti 😉 )

Pokud to nejsou Tvé vlastní či ofic. opatrované děti asi bys měl mít nějaké lejstro. Nezapomeň pro všechny zajistit pojištění.

karikaki

Co je to nezletila?