Teruuuš <3

Můžu dělat barmana, když mám vystudovanou školu s jiným zaměřením?

Ahoj, můžu dělat barmana, když mám vystudovanou kadeřnici? Vždycky jsem chtěla dělat za barem, ale bohužel jsem skončila na kadeřnici (nechala jsem si do toho kecat od rodiny, no). Myslíte, že by to šlo, kdybych si udělala kurz?

Hlasujte v anketě

Odpovědi
quentos

Jo

Všechno jde, když se chce. Některé restaurace/bary nabízejí i zaučení.

da ny

Jo

Špatná anketa, pro odpovědi, chybí jiná možnost. ;)
Vy Jste vyučená, žačka/absolvent SŠ (dříve se střední školou nazývaly jen školy zakončené maturitní zkouškou. Žádnou školu jste nevystudovala (studuje se na VŠ).
Pokud bude mít podnik personální nouzi, budete skvěle ovládat práci barmana, včetně teorie, máte jakousi šanci. Začátky bývají na postu číšník/servírka. Na tento obor se můžete také přihlásit nebo na hotelovou školu (lze i při práci).

V těchto oborech se hodně komunikuje s lidmi/zákazníky. Pracujte tedy hodně i na své češtině. Do hospody/pivnice ny to možná stačilo (dříve do IV. cenové skupiny).

Barmani za barem často pracují i 10 – 12 hodin. Známý se strojní průmyslovkou, pracuje 5 dní, za sebou jdoucích 12 hodin/den. Na předchozím místě se mu střídal krátký a dlouhý týden, také po 12 hodinových směnách.

zjentek

Ne

Ne, nemůžeš. Ale můžeš dělat barmanku. Můžeš dělat to, co tě baví.

Mimochodem, z každého jednoho slova odpovědi uživatele Filip je cítit, jak nikdy nepracoval rukama. Bejt tebou, nevěřil bych mu ani hovno. Bo samotná důvěra v jeho radu bude jistý handicap 🤷‍♂️

Filip84

Jo

Na pingla, barmana, ale ani do kuchyně žádnou školu nepotřebuješ. Je to jistý handicap, protože vyučený kuchař umí alespoň nějak s kudlama a ví, co to je hrnec a konvektomat, ale nic moc víc mu ta škola nedá. Vyučený číšník už někdy viděl příručník a kávovar, třeba. Ale taky je to velice podobné.

Abys mohla dělat dobrého barmana, potřebuješ být showman, protože ono to není jenom o tom naučit se umíchat drink. No, a pak Tě někdo musí naučit umíchat ten drink, ovšem pokud na to máš! Není to až tak těžké, ale ani jednoduché, prostě je to ruční práce, žádná mašina ji nezastane a ne každý jsme vhodný na každou ruční práci. A někdo má obě ruce levé.

Takže: tak. 🙂

Lgee

Jo

cappuccino

Jo

Myslim, ze na barmanku ti staci nejaky kurz.
Uvedom si ale, ze v soucasne dobe bude zavirat spousta hotelu, restauraci, vinaren diky energ. krizi. V podstate muzes byt rada, ze jsi se vyucila kadernici, protoze tohle povolani budes moci delat po cely zivot.
Prace barmanky je jiste zajimava, ale do budoucna, pokud by sis treba chtela zalozit rodinu, je narocna. Dlouhe smeny, nocni smeny atd.
Az budes starsi, uvidis, ze se ti to tve vyuceni hodi. Znam nekolik kadernic, ktere maji dve deti a pracuji na pul dne. Tohle jako barmanka delat nemuzes.

GM

Jo

paul1

Jo

Určitě ano. Kdo chce, hledá způsoby. Kdo ne, hledá důvody. Tady ten způsob je v absolvování kur­zu.

df

Koukam, že Filip ti přišil ocas. Takhle sis to představovala?

Filip84

Aha, to je holka. Já podle toho barman, nenapadlo mne to! 🙂

df

da ny jakou jinou možnost chceš? Otázka je jasná. Možnosti jsou ano/ne