Godxon 1

Můžu chovat norka evropského?

Dobrý den,
už nějakou dobu uvažuji, že si seženu norka evropského a budu ho chovat. Je toto v ČR možné, nebo na mě okamžitě po jeho chycení vběhne BIS?

Děkuji za smysluplné odpovědi.

Nejlepší odpověď
Edison

Proč by na to měla vlítnout BISka??? Nějak mimo mísu, ne? Maximálně tak v prvním kole veterinární správa. Takže bych dotaz směroval tam.

Další odpovědi
Kepler

Norek americký je pokládán za invazivní druh i škodnou, myslivci jej střílejí. Norek evropský u nás nežije nejméně jedno století. Takže za chov evropského norka by ti některé ZOO poděkovaly, ne však pro chov pro kožešinu. BIS s tím nemá co dělat, je jim jedno, že jeden norek je prezidentem.

zjentek

Proč by ne, však jsme v Evropě!

Na druhou stranu dnes není možný mít jen tak doma vycpanýho leckterýho ptáka, prostě řekněme trofej, protože existují různý směrnice a nařízení EU, který to přímo zakazují. Bylo by dobrý tyto materiály před samotným chovem prostudovat. Tady je asi nikdo přesně znát nebude. Třeba já vím, že akvarijní rybičky jsou povolený a kapr ve vaně taky, i když mimo období Vánoc by tě za to taky někdo mohl udat za týrání zvířat, týrání kapra.. Dál do toho nevidím. ;)

Brblal

Třeba my nic nechováme, žádná zvířata, protože třeba se psem se musí chodit ven, dále mu obstarávat jídlo a pití a další. Totéž platí pro jakékoli zvíře.