eS1827

Mužů být těhotná?

Dobrý den,
S přítelem jsme se bavili o tom, že budeme chtít miminko. Řekla jsem, že prvně dojím poslední platíčko antikoncepce(jangee 003) a potom to přestanu užívat a necháme vše osudu. Chtěla jsem udělat překvapení na Vánoce a 3× jsem si prášek vzala déle než po 12-ti hodinách. Každý den byl pohlavní styk. V tu dobu jsem brala i antibiotika(pen­bene). Je možné, že se to podařilo? Moc děkuji za odpověď :)
Doplňuji:
Podle internetové kalkulačky jsem měla plodné dny.

Nejlepší odpověď
Hlada

Podivné překvapení. Myslím, že s tímto přístupem by bylo lepší o mateřeství ještě neuvažovat.

Další odpovědi
marci1

Pravděpodobně ne, i když jste užívala tablety později. Některá antibiotika také snižují účinek hormonální antikoncepce, ve Vašem případě užívání antibiotik mi není znám následný efekt. Pokud se nedostaví menstruace v termínu , kupte si v lékárně těhotenský test a udělejte si jej.

Hykam

Myslím, že je hodně malá pravděpodobnost početí.
Chvíli trvá, než se dodané hormony antikoncepcí z těla vyplaví, nicméně, hodně malá šance tam je.

huxa

Je to možné, dokonce i když bereš pilulkovou antikoncepci, můžeš otěhotnět.
Jde o to, jak jsi je moc dlouho oddálila. Určitě ti došlo, že pokud se berou po 12ti hodinách, bude naprosto jedno, jestli si ji posuneš o tři hodiny nebo ne. Jejich účinek vyprchá zhruba po dvou dnech, takže pokud jsi alespoň jednu, dvě pilulky nevynechala, budeš těhotná asi tak na 1–2%.