Avatar uživatele
Marty Koller

Můžou spolu žít jako domácí zvířata v domově pes a liška?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? seraphico, Disraeli před 922 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Disraeli

Musí být spolu od mala vychováni. A taky ochočené, v případě lišky. To můžeš klidně i vlka (ale musí se od vlčete).
Když spolu mohou normálně žít kočka a pes, tak proč by dva „psi“ (psovití) spolu nemohli. Liška je akorát divoká, ale to je jen otázka ochočení a výchovy.
Budou žít tak a s tím, na co je naučíš a na co si přivyknou.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Malvína

Ano, byla jsem svědkem. Pokud se liška odchytí jako mládě, jde ji svým způsobem vychovat dost dobře. Ale je nutné být vždy ostražitý, stále je to divoké zvíře.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
seraphico

Liška není domácí zvíře, ale divoké, čili jako domácí zvíře žít nebude.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

No a ne? Cokoli, co si doma pečujete od miminka, bude přítulné. No, je to trochu složitější – taky hodně záleží na povaze pečovatele. Ale pokud jde o vztah mezi zvířaty (ne člověk), je to téměř vždy v pohodě. (;

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
seraphico

Mojí odpověď ignorovat. Malvína a Disraeli mají pravdu, více info v odkazu:

https://www.id­nes.cz/hobby/maz­licci/liska-chov-problemovy-domaci-mazlicek.A191114_074­624_hobby-mazlicci_bma

Avatar uživatele
Malvína

No stress. Mě by to kdysi ani ve snu nenapadlo. Ale pak jsem viděla dvě rodiny, kde lišku chovali doma i se psem, a pak také když měli lišku u boudy místo hafana. Jooo, při troše trpělivosti a odvahy je možné cokoli. 🙂

Nový příspěvek