Marty Koller

Můžou spolu žít jako domácí zvířata v domově pes a liška?

Nejlepší odpověď
Disraeli

Musí být spolu od mala vychováni. A taky ochočené, v případě lišky. To můžeš klidně i vlka (ale musí se od vlčete).
Když spolu mohou normálně žít kočka a pes, tak proč by dva „psi“ (psovití) spolu nemohli. Liška je akorát divoká, ale to je jen otázka ochočení a výchovy.
Budou žít tak a s tím, na co je naučíš a na co si přivyknou.

Další odpovědi
Malvína

Ano, byla jsem svědkem. Pokud se liška odchytí jako mládě, jde ji svým způsobem vychovat dost dobře. Ale je nutné být vždy ostražitý, stále je to divoké zvíře.

seraphico

Liška není domácí zvíře, ale divoké, čili jako domácí zvíře žít nebude.

zjentek

No a ne? Cokoli, co si doma pečujete od miminka, bude přítulné. No, je to trochu složitější – taky hodně záleží na povaze pečovatele. Ale pokud jde o vztah mezi zvířaty (ne člověk), je to téměř vždy v pohodě. (;

seraphico

Mojí odpověď ignorovat. Malvína a Disraeli mají pravdu, více info v odkazu:

https://www.id­nes.cz/hobby/maz­licci/liska-chov-problemovy-domaci-mazlicek.A191114_074­624_hobby-mazlicci_bma

Malvína

No stress. Mě by to kdysi ani ve snu nenapadlo. Ale pak jsem viděla dvě rodiny, kde lišku chovali doma i se psem, a pak také když měli lišku u boudy místo hafana. Jooo, při troše trpělivosti a odvahy je možné cokoli. 🙂