bolak

Můžou lékaři člověku který přišel o ruku, na místo levý ruky transplatnovat pravačku?

Zajímá mě jak právní stránka, tak to jestli je to technicky proveditelný.

Nejlepší odpověď
Funna

můžou…dokonce to už i udělali…

Doplňuji:
tuhle transplantaci jsem viděla v nějakém lékařském pořadu…chlapovi to rozdrtilo jednu ruku…druhou useklo tak, že nešla přišít zpátky, tak mu jeho vlastní useknutou přišili na ten rozdrcený pahýl…měl ji obrácenou na druhou stranu…tj. dlaní ven (takže stejné nervy opět ovládali stejné prsty) a naučil se s ní „fungovat“ a byl rád, že má apoň jednu ruku s prsty…

Další odpovědi
anonym

Po té právní stránce by s tím musel pacient asi předem souhlasit. A po té praktické? Asi by se s tou opačnou rukou dobře drbalo na zádech a utíral zadek, ale nedovedu si představit jak bych uplatnila poučku, že pravá ruka je ta, na které máme palec na levé straně . :D

baghira

Vzhledem k tomu, že levá a pravá ruka jsou zrcadlově obrácené, tak mi to připadá technicky i funkčně nesmyslné.
Doplňuji:
To v diskusi je docela extrémní případ, možná že jedině tak by to dávalo smysl.

anonym

a nešlo by to naopak, že by mu přišili levou, aspoň by se říkalo, že má obě rucé levé :)

bolak

…ale musí to bejt skvělá věc, moct sám sobě podat ruku tak aby to nebylo nepřirozený…

Funna

Bolak…možná je to extrémní případ, ale otázka nezněla jestli to jde…

Funna

OMLUVA BOLAKOVI:
tahle připomínka mířila na BAGHIRU

bolak

Funna: Máš dvě stejný? Pošli fotku.

Funna

nee…ale vzledem k tomu, že jsme čistokrevný levák…tak by mi ty dvě levé vůbec nevadili .-)
ale pamatuji si, že jsem tuhle transplantaci viděla v nějakém lékařském pořadu…chlapovi to rozdrtilo jednu ruku…druhou useklo tak, že nešla přišít zpátky, tak mu jeho vlastní useknutou přišili na ten rozdrcený pahýl…

bolak

Nojo, je možný že sem to taky někde viděl a už sem na to zapomněl. Mně bylo hned jasný že takováhle geniální myšlenka nemůže pocházet z mé hlavy.

Funna

tY ruce nevadilY..sakra .-)) (no nejsem quentoš, tak ani česky neumím)