Damiana

Můžete mi doporučit skvělý, porcovaný zelený čaj?

Mám ho moc ráda. Kupuji si sypký, ale chci i nějaký „cestovní“. Můžete mi, prosím doporučit extra chutný, se kterým máte vlastní zkušenost. Děkuji za tipy. 🙂

Nejlepší odpověď
RyuzakiKate

Nepiju skoro žádný jiný čaj než zelený, nejčastěji buď pravý číský tento: http://www.ho­roskopnamiru.cz/fi­les/green-tea.jpeg , nebo od skvělého Valdemara Grešíka zelený čaj s jasmínem, mamka miluje zelenej se zázvorem a citronem. Ještě úplně nejklasičtější je tzv „Gunpowder“ – opravdu voní jako střelný prach, jsou to takové malé kuličky, stačí jich dát opravdu málo, hodně se ty lístky pak rozvinou :)
Pak si ještě ráda dělám čajové květy, vypadá to jako koule. Tu dáte do průhledné konvice, zalijete vroucí vodou, a po chvíli vám to vykvete a vypadá to opravdu nádherně :)
Co se týče zelených (i jiných) sypaných čajů (i květů) obecně, nelouhovat dlouho, maximálně pět minut, nebo když dáte méně lístečků, můžete ponechat. Příliš dlouho louhovaný čaj je pak odporně hořký a nemá tu chuť, kterou by měl mít a u čaje jde přece o požitek :)
A moje poznámka na závěr: Sáčkový čaje od Pickwick a podobně stojej za prd, to je barbarské, úplné znehodnocení čaje! Na druhou stranu, ty v pyramidových sáčcích jsou stejně dobré a praktické k tomu, ale zas pozor, nevěřila bych těm, co se dávají do reklam (ten Lipton nebo co), opravdu pečlivě vybírat :)

Další odpovědi
briketka10

jelikož mi zelený samotný moc nechutná tak jsem si koupila sáčkovaný s citronem a ten je vážně dobrý..
Doplňuji:
mám doma z Turecka nerozbalený originál a měla bych ho asi spotřebovat 🙂

terry

Já mám v práci zelený porcovaný. Nejraději bez příchutě. Mrknu a napíšu. Ale mám raději dražší a chutnější. Na Jemče si nepochutnám :).

jmhad

terry si ani pochutnat nemůže.Do těch levný sáčků se dává „smetí“ z výroby těch dražších a sypaných.Já také u pytlíků raději sáhnu po dražších,zpravidla zahraničních.

dagry

Já zelené čaje mám moc ráda, ale většinou si kupuji s nějakou příchutí. Nejčastěji s citronem anebo pomerančem. Mám i s ananasovou příchutí, ale ten mě nějak moc neoslovil, ale je to zase vítaná změna.