Můžete doporučit psychologické dílo, které stojí za přečtení a koupi?

Děkuji.

Nejlepší odpověď
Gonfaloniér

Psychologické odborné anebo epické? Nějaké románové, detektivní?
Z odborných: Kniha psychologie, Výklad snů (Freud), Červená kniha (Jung), Člověk a duše (Jung), Duše moderního člověka (Jung), Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše (říká se, že je dobrá, ale nečetl jsem) a třeba Psychologie – 50 myšlenek, které musíte znát.
Ale od Freuda a Junga si můžeš vybrat cokoli.
Pokud chceš výhradně psychologické odoborné knihy, zadej do googlu „psychologické knihy“ a vyskočí ti odkazy jako např. 10 nejzajímavějších psychologických knih. A jiné. Pak si můžeš vybrat.

Psychologicko-motivační z kategorie rozovoje osobnosti: Myslete velkoryse. To vřele doporučuji. Stojí za to. Ale i například Myšlením k bohatství (to je velmi oblíbené a je celkem dobrá).

Psychologické-dějové: Atlasova vzpora, Zdroj (Ayn Rand), 1984 (tahle se mi ani moc nelíbí, ale celosvětově je velmi populární), Idiot a další Dostojevského romány. Alespoň myslím, že ty knihy od Randové se dají považovat za psychologické. Ale težko poznat, co je (jen) filozofické a co psychologické.

Další odpovědi
kelley

Z těch populárně-odborných třeba taky Isabelle Nazare-Aga – Nenechte sebou manipulovat (pozor, existují dvě knihy stejného názvu, ta druhá není nic moc).

Smack

Koukej radši na psychologický filmy, je to lepší.

Pepa25

Gonfaloniér: Atlasova vzpoura je asi stejně filozofické dílo jako Příběh služebnice – je to prostě antiutopie a sci-fi.