zjentek

Můžeme zhmotnit „neexistující“, pokud na něj budeme intenzivně myslet?

Můžeme zhmotnit „neexistující“, pokud na ňho budeme intenzivně myslet?

A teď nemyslím skupinku katolíků, smýšlejících o stavbě malýho kostelíka v nějaký lokalitě, jejichž záměr se jim díky sponzorství či dotacím nakonec zdárně povede. Myslím zhmotnit neexistující díky intenzivní myšlence na něj!

Známý příklad:

Určitá skupina lidí chce vyvolat ducha. Podvědomě tuší, že možný to je. A tak se sejdou a zkusí to. Zkusí vyvolat ducha člověka. A To konkrétního. A tak zkusí vyvolávat a zhmotnit ducha Vladimíra Menšíka (Hitlera NE, to by mně tady smazali!). Ale to není podstatné. Podstatné je toto- tito lidé tuší, že čím více jich bude, tím snáze se Vladimír objeví. Zkrátka jde o klasický model s výkonným počítačem- čím víc jádra/mozku počítače, tím rychlejší práce a vyšší úspěšnost výsledku, ale…

Příklad z příkladu- to umí každej, tohle jsme už tady měli- foto Vladimíra, Adolfa a ostatních po smrti, a tak dále, ale…

JE MOŽNÝ STEJNÝM ZPŮSOBEM (POUHOU MYŠELNKOU) ZHMOTNIT NEEXISTUJÍCÍ, KTERÉ JEŠTĚ NIKDY PŘEDTÍM NEEXISTOVALO?
(Tohle je, co mne trápí a zajímá.)

Máte-li někdo vlastní teorie jak k samotné otázce, tak k elementárním částem otázky, či snad dokonce znáte odpověď na prioritu otázky (na její podstatu, čili znáte odpověď na otázku otázky ;)), sem s ní!

Kategorie: TAJEMNO

Odpovědi
dudu

Změnit /materializovat/ energii v atomární hmotu se zatím nedaří. Možná zde platí rčení „z ho.ínek bič neupleteš a pokud ano, pak s ním nezapráskáš“.

hapiky

Je ještě hodně věcí které přijdou dřív či později a které bychom dnes označili za tu největší hloupost.
Kdyby někdo před zhruba sto lety řekl, že může v jednom čase vidět někoho kdo je v Americe a mluvit s ním, či jej během pár hodin navštívit, zajistili by mu ubytování v blázinci.
Domnívám se, že vidět někoho může být ve dvou rovinách: materiální vidění a duchovno. Dnes je ale těžké (pro někoho možná ne) duchovno vidět, protože jsou v jiné dimenzi. Někteří zřejmě mají možnost materiální svět navštěvovat, je to ale pro nás stále ještě záhada jak a proč se to děje.
Někteří vědci připouští, že vesmír vznikl z nekonečně malého bodu, tedy prakticky z ničeho. Pokud tomu tak je, je potom možné vše.
Jediné, co mě v této úvaze napadá, je síla Boží(Duch svatý). Pro něj by to byla asi maličkost.

Lucyfer

Myšlenkou tvoříme něco z ničeho neustále… tak se formuje náš život… dám příklad, máte chuť na ovoce a zanedlouho za vámi příjde kolega sám od sebe, jestli třeba nechcete jablko, že jich má doma až nad hlavu. Nebo si takhle výtváříme nemoci… jsme plni zlosti, například a chytne nás žlučník. V tomhle smyslu… děje se to pořád… třeba s tím kostelem, je to to samé, také je na počátku myšlenka… a že si to vlastníma rukama postavíme, nebo třeba takhle dojde k nějakému vynálezu, co nám usnadní život… ono jakoby nezáleží, jak se to uskuteční, ale vždycky je prvotní ta myšlenka. Ale jestli si chcete v dlani třeba to jablko nechat vykouzlit, vidět přímo před očima, jak se objevilo… to nevím… že dokážeme ohnout vidličku myšlenkou, to už je celkem profláklá věc… Hmota jsou všechno jen vibrace, leč se nám to tak nejeví… a všechno, co má jméno existuje… zda jde pak o iluzi, to už je věc jiná…
Pokud se to někdy takto povede, tak je mi jasné, že spousta lidí si řekne ,, JÁ jsem ten Bůh", ale nutno upozornit, že tohle je egoismus… a že nám je propůjčovaná síla od Boha, co stojí nad námi… člověk nikdy nemůže mít takové schopnoti jako Bůh sám, který daleko přesahuje naše smysly…
Zatím to vidím nějak takhle: vemte nit a začněte šít… uvidíte, jak se vám bude objevovat něco pod rukama…

zjentek

Dudu, to STRAŠNĚ zjednodušuješ!

dudu

Když myslíš, ale uznej, že v jednoduchosti je dokonalost.