Rokio

Může žena znásilnit jinou ženu?

Nejlepší odpověď
plavcik

Může se věcí. Proč by ne? Stejná otázka jako " Může mě zítra srazit auto? "

Další odpovědi
Viktorie II.

Samozřejmě. Stačí se podívat do historie.

marci1

Samozřejmě.

Znásilněním se rozumí čin, kdy pachatel donutí oběť násilím nebo pohrůžkou násilí nebo pohrůžkou jiné těžké újmy k pohlavnímu styku, nebo k takovému činu zneužije bezbrannosti oběti.

Za pohlavní styk se považuje jakýkoli způsob ukájení pohlavního pudu na těle jiné osoby (stejného nebo jiného pohlaví). Může jít tedy o soulož, pohlavní styk provedený způsobem srovnatelným se souloží (např. orální pohlavní styk, anální pohlavní styk, masírování penisu rukou, zasouvání prstů či vkládání předmětů do vagíny ženy), ale i pouhé osahávání ženy na prsou, ohmatávání genitálií muže či ženy apod.

Za násilí se považuje použití fyzické síly ze strany pachatele za účelem překonání nebo zamezení vážně míněného odporu znásilňované osoby a dosažení pohlavního styku proti její vůli.

Více: https://www.po­licie.cz/clanek/po­moc-obetem-tc-znasilneni.aspx