Izzi103

Může z níže popsané situace vzniknout šikana?

Ahoj, je mi 15 a chodím do deváté třídy.
Můj dobrý kamarád (spolužák), se kterým sem před rokem chodila, mi nedávno napsal, že už je do mě opět zamilovaný a jestli bychom nešli ven a jestli bychom to nezkusili znova… Ale já mu napsala, že nám to nevyšlo poprvé, tak ani podruhé by to nemělo cenu, že ho mám ráda už pouze jako kamaráda a odmítla jsem. Ale on mě začel hrozně moc pomlouvat, špinit moje jméno různými historkami, co jsem dělala… Jednou mě viděl s mým kamarádem a mnoho se to zhoršilo… Ve třídě mě měli spolužáci ráda ale teď vejdu do třídy a smějí se mi,ukazují si a třeba mi něco napatlali na židli a já nevím vůbec, co se o mně rozneslo a co se myslí, že sem o nich řekla, vůbec nevím, co mám dělat a potřebovala bych poradit, co s tím mám dělat…
Děkuju za odpovědi.

Nejlepší odpověď
Cenobita

Osobně bych se snažil si toho nevšímat, je to ubohá reakce odmítnutého chudáka a ubožáka, který se teď mstí. Udělala jsi dobře že ses s ním už podruhé nedávala dohromady, toto je důkaz. Právě v této nastalé situaci poznáš přátele a oddělíš je od hmyzu. Pokud ovšem on umístil na Internet nějaké nevhodné fotografie či jiný materiál bez tvého souhlasu, obrátil bych se ve spolupráci s rodiči na policii. Kyberšikana je totiž trestný čin.

Další odpovědi
xxx3

ano, tohle už není žádné nevinné škádlení (ač to samozřejmě není nějaký vysoký stupeň šikany). Jenoznačně zajít za školním psychologem, pokud není, tak si domluvit schůzku s výchovným poradcem, ten musí být na všech školách.