ludvikvzpurn

Může tornádo vzniknout jen ve dne, nebo i v noci?

Odpovědi
Drap

i v noci

marci1

Ta nejhorší a nejničivější tornáda přichází typicky večer nebo v noci. Proč?
Typicky v noci jsou bouřky nejsilnější. Přes den se totiž vzduch ohřívá a navečer má tedy nejvíc energie – a než vznikne ten impuls, nějakou dobu to trvá. Klimatologie ví, že bouřky a tornáda nejčastěji vznikají pozdě odpoledne nebo večer. ☹

https://ct24.ces­katelevize.cz/ve­da/3332226-tornado-na-morave-otazky-a-odpovedi-s-meteorologem

Jervys

Nemyslim si, ale jiste to nevim nikde jsem to nenasel. Pro vznik tornada rikaji ze je potreba vysoka teplota u zeme. A v noci malo kdy presahne 20 stupnů tak nevim.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

ludvikvzpurn

@Drap Opravdu? Dokážeš si přestavit kdyby to tornádo na jižní Moravě přišlo v noci? Většina dětí spí v této lokalitě v podkroví…