mosoj

Může to tak fungovat?

Jednoho deštivého dne se v malém přímořském městečku v Řecku, v krajině postižené finanční krizí, objeví německy turista.
Přijde do malého hotelu a požádá hoteliéra, aby mu ukázal pokoje, že by se možná na pár dní ubytoval.
Hoteliér požádá o kauci 100 euro a dá mu klíče od pokojů.
​A pak to začne:

  1. Jakmile turista zmizí na schodech, hoteliér vezme 100 euro a utíká k sousedovi-řezníkovi, aby zaplatil dluh za maso.
  2. Řezník vezme 100 euro a utíká na druhý konec ​ městečka k farmářovi, aby zaplatil dluh za dobytek .
  3. Farmář utíká na místní družstvo, aby zaplatil dluh za krmivo a nájem malého pole.
  4. Předseda družstva vezme 100 euro a jde do hospody zaplatit sekeru.
  5. Hospodský zaplatí hned ​100 euro prostitutce, která mu do té doby dávala na dluh.
  6. Prostitutka vezme bankovku a ​jde zaplatit 100 euro za hotel, do kterého si vodila zákazníky.
  7. Hoteliér vezme 100 euro, položí je na pult a hle ​ –

v ten moment schází ze schodů německý turista se slovy, že se mu pokoje nelíbí, sebere 100 euro a odchází.

nikdo nic nevyrobil

nikdo nic nevydělal

všichni účastníci mají zaplacené dluhy a s velkým optimismem se dívají do budoucnosti..

…no a takto funguje celá Evropská unie a její ​záchrann

Nejlepší odpověď
da ny

Ba, že může 😁
Zdařilá a v reálu též pravdivá „pohádka“!

Další odpovědi
zjentek

Tak jsem spočítal, kolik vlků se nažralo a vyšlo mně, že v Řecku teď nadbývá šest koz!

Kepler

Je to bizarní a nepravděpodobný příklad, ale teoreticky by takhle fungovat mohlo. Peníze se musí točit…

Mc Merkurion

… no, vono to i tak vlastně funguje, říká se tomu koloběh peněz …