mosoj

Může fungovat stát bez průmyslu a tím i příjmu do rozpočtu ?

Opět další propouštění v docela zaběhlém průmyslu papírenství. Navíc je to průmysl k terý zpracovává domácí surovinu.
Je zde někdo kdo dokáže kvalifikovaně popsat dopad likvidace našeho průmyslu na stát a hlavně jeho obyvatele ?
Oni nám to politici záměrně neřeknou. Mají k tomu dost důvodů !!
Doplňuji:
No ano je to tak jak to nastínila LED.
Bohužel stále tomu moc lidí nevěří. Jinak to zkončit nemůže.

Nejlepší odpověď
led

Odpoveďe najdete v učebnici ekonomiky. Výroba-spotreba je uzavretý kruh.
V tomto prípade sa to blíži ku kolonialnelnej ekonomike – zničiť hospodárstvo a tým aj ekonomiku danej krajiny, potom ju „lacno kúpiť“, vybudovať nové hospodárstvo a za malú mzdu zamestnávať a vytvárať vysoké zisky pre seba. Kto je za tým? Kapitál…

Další odpovědi
Hudler

Když se nic nebude vyrábět, tak můžeme dopadnout jako v Americe. Většinu věcí pouze prodávají, takže ekonomika to určitou dobu vydrží, ale když musí za všechno platit Číně, tak se nedivím, že jsou na tom špatně.

rybíz

Nemůže to fungovat do nekonečna. Propouštějí dělníky, kteří něco vyrábějí, a zůstávají a přibírají úředníky, kteří nevyrobí nic. Copak může jeden dělník uživit dva úředníky nebo víc? Nesmysl.