Avatar uživatele
Elzinka4

Jak mohu jako živnostník vymoci malý dluh?

Jedna paní nám v našem malém podniku dluží minimálně rok 1800,–. Samozřejmě už k nám nakupovat nechodí. Víme sice kde pracuje, ale je to teď zavřené kvůli koronaviru. Kromě toho, že o dluhu ví další 3 rodinní příslušníci, kteří se v našem podniku střídají, mám nahraný rozhovor s ní, kde o dluhu mluvíme, jinak ho podložený nemám.
Na Facebooku neodpovídá, jiný kontakt na ní nemáme. Porušila bych například nějaký zákon, kdybych někde (ať už fyzicky či na Facebooku) vyvěsila její fotku?

Zajímavá 0 před 1230 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Schluker

Dluh 1800 nestoji za vymahani, naklady budou prilis vysoke. Dejte si ho do nakladu. Je to v podstate bagatelni castka, takze bohuzel.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Alesh

Porušila bych například nějaký zákon, kdybych někde (ať už fyzicky či na Facebooku) vyvěsila její fotku?

Tak větší pitomost vymyslet nelze. Již mnohokrát jsem slyšel, jak tento způsob „pomsty“ stál „mstitele“ víc, než to, co vymáhal. Jestli stojíš o pokutu a další komplikace, tak směle do tohoto nesmyslu! 🙂

Hele, já bych došel na policii a zeptal bych se, jestli oni s tím mohou něco dělat. Pokud ne, nejspíš ti i řeknou, na koho se obrátit a tou instancí bude téměř jistě právník.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Jiří Bohumil

Těžko. Jediný zákonný způsob je soudní žaloba, ale vzhledem k výši pohledávky by Tě soudní řízení vyšlo dráž a výsledek by byl stejně nejistý. (Toto z mé, kdysi dávno, získané vlastní zkušenosti).
A pokud by jsi zveřejnila někde její fotku, bylo by to protizákonné (porušení osobních práv) a asi by jsi tím stejně nic nedosáhla. Spíše se vystavila případné možnosti žaloby, se kterou by postižená, pravděpodobně, velmi snadno uspěla.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ametyst

Najdu si právníka, kterému řeknu o problemu a který té paní napíše dopis. Peníze na právníka si dam do nákladů.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Trestní oznámení.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Téměř nijak jinak, než zažalovat. Bohužel výdaje budou mnohonásobně vyšší než vymáhaná částka i kdyby se našla ještě nějaká další možnost. Zkusit se zeptat u právníka, ale i za to se draze platí.
Hrozně se mně „líbí“ jak se tady skloňuje slovo náklady. To je sice hezké, ale nejdříve je třeba na ty náklady vydělat!!!!! Pánové neví vo co go!!!!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Elzinka4

A co takhle napsat třeba jejímu zaměstnavateli nebo něco podobného?

před 1229 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Schluker

Nevim jak jejimu, ale tomu memu by to bylo srdecne jedno. Do mych soukromych zalezitosti zamestnavatelovi nic neni. Vzdejte to, 1800,– neni castka, kvuli ktere by melo smysl se trapit.. zkuste se z te situace poucit pro priste. Za tuto castku to muze byt celkem levna lekce.

před 1229 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek