devi344

Může si postižený člověk najít partnera?

Od narození nemám prsty na levé ruce, jen dva, takže nemůžu nic uchopit. Mám kvůli tomu docela velký problém v komunikaci s lidmi. Myslíte, že mě někdo i přes to bude chtít? Chtěli byste vy někoho takového?

Nejlepší odpověď
quentos

A proč by ne? Partnera si našli i lidé s daleko větším postižením, než uvádíte.

Další odpovědi
Kepler

Jak píše Quentos, není to až tak těžký handicap. Spoustě lidí to nemusí vadit, záleží na tom, jaké vlastnosti potenciální partner bude preferovat. Pokud někoho vhodného a hodného potkáš, budeš vědět že se nejedná o povrchního člověka.

yuko

Neumim si predstavit, ze nemam prsty na leve ruce, ale zase mate nastesti prsty na prave ruce. Kolik lidi prislo o prsty kvuli urazu, prisli o nohu, nohy, ruce pri nehode. Znam mladeho muze, ktery pri autohavarii prisel o nohu. Ma super protezu, „diky“ tomu se stal vybornym sportovcem a reprezentantem zeme na paralympiade v hodu ostepem. Sportuje, zije, cestuje a letos se bude zenit. Jeho slecna je mlada, sportujici holka, dnes vi, ze ma sklerozu multiplex. Kdyz se pred tremi lety seznamili, zamilovali se, i kdyz on je bez nohy. Ona se o sve nemoci dozvedela az letos. Laska si nevybira 🙂 Mozna s jednou rukou bez prstu na leve ruce dokazete vice nez mnozi se dvemi rukami a vsemi prsty. Takze hodne stesti. Jsou horsi veci v zivote.

Drap

To je zanedbatelné postižení. Jeden známý kousek ode mne, má pravou ruku ukončenou v lokti s jedním malým pahýlken, asi jak polovina malíčku. Nepamatuji se od něj ani v dětství, že by řekl že je postižený. Neměl jen jednu ruku takovou, jako mají druzí. Vystudoval, dosáhl i poměrně značného profesního postavení a stálou partnerku má už druhou. Má dvě děti a dnes už i několik vnoučat. Zkrátka je sice trochu jiný, ale nikdo kdo ho zná si to ani neuvědomuje.
Obdobných příkladů co znám bych našel více.

marci1

Samozřejmě že může. Moje příbuzná si vzala muže, který při vlakovém neštěstí přišel o nohy. Pokud se mají lidé opravdu rádi, tak nic takového nemůže být překážkou. 🙂

terry

Má sousedka má po těžké autonehodě silně popálenou celou ruku. Měla několik operací a prodlužovali jí i prsty, které jí uhořely.
Také na hlavě ji na části chybí po operaci vlasy.
Manžela si našla v rehabilitačním ústavu a po rozvodu si našla jiného.
Podobný handicap není překážkou.
I „zdraví“ mívají potíže s nalezením toho správného protějšku.

Adam2

Sežeň si bionické prsty :)
http://cdr.cz/cla­nek/bionicka-ruka-i-limb-ultra-zamereno-na-lidskost
Jen prsty jsou levnější, tomu se pak říká i-Limb Digits.